Uszkodzony słup na ważnej trasie. Utrudnienia dla pasażerów kolei

fot. PKP PLK

Z powodu awarii pasażerowie kolei muszą się w najbliższych godzinach liczyć z utrudnieniami w ruchu. Część pociągów pojedzie inną trasą, możliwe są opóźnienia.

Do zdarzenia doszło na newralgicznym odcinku, pomiędzy Krakowem Głównym a Krakowem Płaszowem, i to w godzinach, w których wiele osób będzie wracać po pracy do domu.

– Na odcinku Kraków Główny - Kraków Płaszów, podczas prowadzonych prac budowlanych, doszło do uszkodzenia przez wykonawcę jednego ze słupów sieci trakcyjnej. W związku z tym jeden z dwóch torów nie jest dostępny dla ruchu pociągów – informuje Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Jak mówi, można się w związku z tym spodziewać opóźnień w kursowaniu pociągów. Najważniejsza zmiana dotyczy pociągów kursujących od strony Skawiny: są one kierowane do Krakowa Płaszowa i pasażerowie mogą kontynuować podróż do centrum komunikacją miejską.

Ile to potrwa?

Na razie nie ma dokładnej informacji, jak długo mogą potrwać utrudnienia, aczkolwiek nieoficjalnie mowa jest o czasie od dwóch do czterech godzin. – W drodze jest już pociąg sieciowy, który został skierowany na miejsce awarii. Specjaliści ocenią jak długo potrwa naprawa uszkodzonej infrastruktury – stwierdza Piotr Hamarnik.