Walki gladiatorów pod Wawelem

fot. mat.prasowe
To będzie otwarcie wystawy z przytupem! Muzeum Archeologiczne zaprasza na walki i pochód gladiatorów. Wydarzenie zainauguruje wystawę „Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza”.

Ogrody Muzeum Archeologicznego zamienią się w przestrzeń widowiskowego pokazu. Gladiatorów będzie można też spotkać na ulicach Starego Miasta. Wydarzenie odbędzie się 5 i 6 października.

Antyczni wojownicy

Antyczni wojownicy w uzbrojeniu i strojach z epoki Cesarstwa Rzymskiego przejdą następującymi ulicami: Poselską, Senacką, Grodzką, przez Rynek Główny, następnie Wiślną, Plantami i z powrotem na Poselską.

Pochód zakończy się w ogrodach Muzeum Archeologicznego, gdzie gladiatorzy stoczą walki pokazowe o laury przed krakowską publicznością.

– W Cesarstwie Rzymskim niezwykłą popularnością cieszyły się walki gladiatorów podzielonych na typy w zależności od broni, którą się posługiwali. Popularność wojowników z amfiteatru porównać można ze sławą dzisiejszych celebrytów. Ci, którym udało się wielokrotnie zwyciężyć, byli gwiazdami Cesarstwa – czytamy na stronie Muzeum Archeologicznego.

Gladiatorzy z Węgier

Gladiatorzy, biorący udział w pokazach w Krakowie należą do węgierskiego Stowarzyszenia Collegium Gladiatorium. Członkowie tej organizacji to sportowcy i doświadczeni mistrzowie różnych typów walk. Stowarzyszenie Gladiatorów powstało w 1994 roku, z zamiłowania do kultury antycznej, historii i sportów walki.

- Do Polski przybędą po raz pierwszy, na zaproszenie Muzeum Archeologicznego w Krakowie, aby uświetnić swoim występem inaugurację wystawy „Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza” – informuje Muzeum Archeologiczne.

Szczegółowe informacje

Daty i godziny pokazów: 5 października (sobota), godz. 12:00, 5 października (sobota), godz. 17:00, 6 października (niedziela), godz.12:00.

Bilety: 44 zł (normalny), 34 zł (ulogowy)

Bilety zakupione na show gladiatorów uprawniają również do wstępu na wystawę.

Pochody gladiatorów ulicami Starego Miasta: 5 października (sobota), godz. 10:00, 5 października (sobota), godz. 15:00, 6 października (niedziela), godz.10:00.

 

comments powered by Disqus