News LoveKraków.pl

Watykan podjął decyzję w sprawie proboszcza kościoła mariackiego

fot. © AgataSiubijak/LoveKrakow.pl

Decyzją Stolicy Apostolskiej, na urząd proboszcza parafii mariackiej w Krakowie ma wrócić ks. Dariusz Raś – dowiedział się portal LoveKraków.pl.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Watykan zawiesił wykonywanie dekretu arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w sprawie odwołania ks. Dariusza Rasia z funkcji proboszcza. Sprawa dalej będzie analizowana przez watykańskich urzędników.

Postanowienie Watykanu oznacza, że bazyliką ponownie będzie zarządzał ks. Dariusz Raś.

O decyzji Stolicy Watykańskiej miał poinformować dziś swoich najbliższych współpracowników kard. Stanisław Dziwisz, emerytowany metropolita krakowski.

O sporze wokół proboszcza parafii mariackiej zrobiło się głośno w grudniu ubiegłego roku. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski upublicznił wówczas fragment listu, jaki do ks. Dariusza Rasia wysłał abp Marek Jędraszewski. W opublikowanym zakończeniu pisma była mowa o popełnionych uchybieniach. – (…) wzywam Księdza po ojcowsku do złożenia rezygnacji z urzędu proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie – napisał metropolita.

Niedługo potem cały list ujrzał światło dzienne. Oficjalna decyzja o odwołaniu proboszcza zapadła jednak znacznie później. Administratorem parafii w maju został ks. Stanisław Czernik.