Weekend w pigułce (18–20 października)

W piątek na Scenie pod Ratuszem premiera "Krakowskiej lekkości bytu" fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Moda „po krakosku”, Czesław Śpiewa, Festiwal Grozy… Jak spędzić kolejny jesienny weekend?

Tydzień Mody po Krakosku

Trwa trzecia odsłona Tygodnia Mody po Krakosku przy Dolnych Młynów. Co będzie się działo od piątku do niedzieli?  W piątek od 16.00 potrwają warsztaty szycia worków i pojemników z recyklingu, w sobotę i niedzielę czekają na was m.in. targi, wystawa sylwetek Fashion StartUp Gallery, warsztaty z koreańskiej pielęgnacji skóry.

Festiwal Grozy

Wampiry, wilkołaki, demony i duchy czekają na was od soboty w Artetece. O 9.00 rozpocznie się Krakowski Festiwal Grozy KFASON. To już siódma edycja wydarzenia, podczas której nie zabraknie dyskusji panelowych czy prelekcji. Wstęp wolny.

Więcej informacji: Festiwal Grozy

Etniczne Najedzeni Fest

Dawna sala bankietowa hotelu Forum zamieni się w restaurację pełną różnych kulinarnych propozycji. Na miejscu goście będą mogli zapoznać się z kuchnią niektórych krakowskich lokali, małych producentów, piekarni czy sklepów z różnymi propozycjami. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie Najedzeni Fest.

Czesław Śpiewa w Variete

Czesław Mozil przejmuje scenę w Variete! Już w piątek o 19.00 rozpocznie swój muzyczny stand-up jeden z najpopularniejszych współczesnych artystów. Będą i historie opowiedziane za pomocą największych hitów oraz słodko-gorzka opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu

„Czerwony jak cegła”, „Wehikuł czasu”, „Whisky” czy „Naiwne pytania”. Któż z nas nie zna piosenek legendarnej grupy Dżem? Okazja, by powspominać Ryszarda Riedla, już w sobotę w Kijów.Centrum. Historie związane z artystą opowiedzą jego syn Sebastian i zespół Cree. Bilety w cenie 80–110 zł.

Teatr Ludowy zaczyna sezon „po krakosku”

W ten piątek na Scenie pod Ratuszem premiera spektaklu „Krakowska lekkość bytu” w reż. Łukasza Czuja. Twórcy przedstawienia z nostalgią wracają do lat 90. i piosenkami opowiadają różne słodko-gorzkie historie. Wystąpią Marta Bizoń, Katarzyna Tlałka, Roksana Lewak, Tadeusz Łomnicki, Jan Nosal i Ryszard Starosta.

Muzeum bez granic

W sobotę, 19 października Muzeum Krakowa zaprasza na spacer edukacyjny w ramach inicjatywy „Muzeum bez granic”. Początek o godz. 12.00 przed wejściem do galerii Bronisława Chromego (park Decjusza, ul. Krańcowa 4).

comments powered by Disqus