Weekend w pigułce (3 – 5 lipca): Kino na tarasie i impreza DJ-ska prosto z Tel Awiwu

Kino Agrafka zaprasza na filmowe seanse na tarasie fot. Klaudyna Schubert (mat.prasowe Kina Agrafka)
Tężnia nad Zalewem Nowohuckim już otwarta, kino Agrafka zaprasza na seanse filmowe pod rozgwieżdżonym niebem, Festiwal Kultury Żydowskiej zaprasza na imprezę DJ-ską prosto z Tel Awiwu... Dzieje się w ten weekend!

„Czytelniczy budzik” w Bibliotece Kraków

W najbliższą sobotę Biblioteka Kraków zaprasza dzieci, młodzież i rodziców, do udziału w wydarzeniu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”. Rodzinny piknik czytelniczy odbędzie się w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2. Szczegóły na stronie www.biblioteka.krakow.pl

Tężnia w Nowej Hucie już działa

Tężnia nad Zalewem Nowohuckim już otwarta! To pierwsze takie miejsce w Krakowie. Tężnia jest dostępna za darmo od rana do wieczora. Mieszkańcy długo czekali na jej otwarcie – dwa lata temu tuż przed zakończeniem budowy tężnię strawił pożar.

W Hucie jak w Ciechocinku. Tężnia otwartaSeanse na tarasie

Kino Agrafka zaprasza na filmowe seanse pod chmurką. Wszystkie pokazy od piątku do niedzieli rozpoczynają się o godzinie 21.30. Co w programie? W piątek na dużym ekranie „Zdrajca” w reż. Marco Bellocchio, w sobotę „Portret kobiety w ogniu” (reż. Celine Sciamma), a w niedzielę „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” (reż. Philippe de Chauveron).

Muzeum Kościuszkowskie już działa

1 lipca Muzeum Kościuszkowskie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. W przestrzeni fortu powstała ekspozycja „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”. Gromadzone przez lata pamiątki zostały umieszczone w multimedialnej i interaktywnej ekspozycji.

Więcej >>> Nowe muzeum przy Kopcu KościuszkiCały ten jazz

Już w piątek startuje kolejna edycja Summer Jazz Festival Kraków. W ten weekend koncerty odbędą się na dziedzińcu Pałacu pod Baranami. W piątek wystąpi Aga Zaryan & Szymon Mika, w sobotę Wojciech Karolak Trio, a w niedzielę Kwartet Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Początek o 21.00. Szczegółowe informacje o biletach na stronie www.cracjazz.com

Cyrki na Kazimierzu

The Arc & Tech Arrows w Cyrkach. To pierwszy koncert chłopaków po zimowej przerwie, którzy na scenę wracają z nowymi utworami i nową energią. Ten wielokulturowy krakowski zespół zagra trochę bluesa, trochę folku i wiele innych gatunków muzycznych – najczęściej opartych o jazzową improwizację. Gdzie? Cyrki, ul. Szeroka 31. Start: godz. 19.30.

Koncerty promenadowe na Plantach

Wróciły koncerty promenadowe w altanie na Plantach. Koncerty rozpoczną się w najbliższą sobotę i będą się odbywały się w każdy weekend do 27 września w altanie od strony ul. Westerplatte. W sobotę o godz. 11.00 koncert dla dzieci „Czy muzyka poważna zawsze jest poważna?”, a w niedzielę o 15.00 koncert Marceliny Gawron i zespołu Groove Set.

Lato z Symbiozą

Trwa akcja Lato z Symbiozą. W leśnej zabawie mogą wziąć udział zarówno mali, jak i duzi mieszkańcy Krakowa. Tematem każdego spotkania będzie inna roślina – a te będą się odbywały w Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” przy al. Żubrowej 15 w godzinach 10.00 – 17.30.

W Lesie Wolskim będzie można urządzić piknik, poczytać książkę, odpocząć na hamaku czy leżaku i skorzystać z propozycji przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej, m.in. warsztaty z ceramiki, warsztaty zero waste, kącik majsterkowicza czy leśne spacery. Więcej informacji TUTAJ.

Muzeum Czartoryskich ponownie otwarte

Po ponad trzech miesiącach od zamknięcia znów można odwiedzić Muzeum Książąt Czartoryskich.  Po krótkiej przerwie otwarty został również Gmach Główny z ekspozycją „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce”.

Ze względu na duże zainteresowanie i ograniczoną liczbę osób, które mogą przebywać w muzeum, pula biletów na każdy dzień jest ograniczona. Bilety dostępne są na konkretny termin oraz godzinę, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ich wcześniejszy zakup online (dostępne na stronie www.bilety.mnk.pl) bądź rezerwacja mailowa.

Festiwal Kultury Żydowskiej online

Festiwal Kultury Żydowskiej trwa! Czas na kolejne odsłony „Prologu”.  W piątek, 3 lipca o godz. 16.00, pisarz izraelski, autor kilku bestsellerów – Yossi Klein Halevi opowie jak pandemia COVID-19 zmieniła Izrael.  Trzeci i ostatni raz podczas tej odsłony Prologu, spotkacie się w piątek (o godzinie 18.00) z Jeffem Warschauerem, aby nauczyć się kolejnych żydowskich piosenek i lepiej zrozumieć istotę jidyszkeit. A o 20.00 rozpocznie się kultowy Teder Weekender, czyli impreza DJska prosto z Tel Awiwu! Zagrają Khen Elmaleh i Shiwa Biwa. Koncert odbędzie się nie tylko online, będzie również transmitowany w Chederze i Hevre (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja stolika).

comments powered by Disqus