Widowiska taneczne i warsztaty. Rozpoczął się Krakowski Festiwal Tańca

fot. Klaudyna Schubert/mat. prasowe NCK

W dniach 1–7 sierpnia odbędzie się druga edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca. W programie polskie i zagraniczne spektakle taneczne, warsztaty ruchowe oraz wystawy.

– Krakowski Festiwal Tańca to nowa inicjatywa Krakowskiego Centrum Choreograficznego, scalająca dotychczasowe marki KCC: Festiwal Tańca Współczesnego SPACER, konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! oraz BalletOFFFestival w jedno wydarzenie o międzynarodowym charakterze i skrojone na znacznie większą skalę – zapowiada Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury.

Festiwal ma na celu pokazanie potencjału tańca współczesnego oraz jego relacji z innymi dziedzinami sztuki. To także szansa na uwolnienie energii twórczej tancerzy, choreografów, performerów oraz innych artystów.

Taneczne widowiska i warsztaty

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Tu i teraz w nieskończoność”, a zainauguruje ją spektakl „The Lion’s Den”. To elektryzujące widowisko o wysokim ładunku emocjonalnym i sporej intensywności. Dzięki połączeniu z ekspresywną muzyką na żywo powstająca atmosfera używana jest, a czasem nadużywana, w celu wywarcia silnego nacisku emocjonalnego. Start o godz. 19:00 w NCK.

Krakowski Festiwal Tańca zakończy performans „Części ciała”, który jest efektem choreograficznej fascynacji twarzą. W programie znalazł się także spektakl dla dzieci od 6 roku życia – „The Others”. To historia czterech osób żyjących w osobliwie odizolowanym świecie.

Oprócz polskich i zagranicznych widowisk tanecznych odbędą się także warsztaty oraz wydarzenia towarzyszące. Jednym z nim będzie wystawa fotografii z I edycji KFT autorstwa Klaudyny Schubert.

Szczegółowy program Krakowskiego Festiwalu Tańca dostępny TUTAJ.

comments powered by Disqus