Z Krakowa polecimy prosto do Nowego Jorku

fot. fotoair.pl

PLL LOT postanowiło uruchomić połączenie lotnicze z Balic do Nowego Jorku. Samoloty na Wschodnie wybrzeże zaczną kursować od maja. Na trasie latać będą Boeingi 787 Dreamliner.

Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski nie ukrywa, że otworzenie bezpośredniego połączenia Kraków – Nowy Jork jest konsekwencją dużego zainteresowania lotami zarówno do Chicago, jak i Budapesztu czy stolicy Rumunii. Również popularność lotów krajowych nie była bez znaczenia.

– Jesteśmy przekonani, że zwiększenie częstotliwości rejsów do Chicago i nowe bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku okażą się sukcesem – uważa Rafał Milczarski.

– Cieszymy się z nowego połączenia, gdyż jest to długo oczekiwana trasa przez naszych pasażerów. Nowe połączenie jest szansą dla naszego regionu na rozwinięcie relacji biznesowych oraz turystycznych – komentuje prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Więcej lotów do Chicago

Okazuje się, że popularność na trasie Chicago – Kraków jest tak duża, iż LOT zdecydował się na zwiększenie częstotliwości lotów. Z trzech połączeń tygodniowo, liczba połączeń wzrośnie do pięciu. Będą realizowane od początku nowego sezonu letniego.

Polskie Linie Lotnicze LOT z krakowskiego lotniska oferują także bezpośrednie rejsy do Budapesztu (sześć rejsów tygodniowo), Dubrownika (jeden rejs w tygodniu), Bukaresztu (trzy razy  w tygodniu). Oferta krajowa to siedem rejsów dziennie do Warszawy, jeden dziennie do Gdańska oraz dwa razy w tygodniu do Olsztyna.

comments powered by Disqus