Za kulisami koncertu Justina Biebera w Krakowie

Justin Bieber fot. materiały prasowe Tauron Arena Kraków

23 ciężarówki, 11 tour busów, dwie godziny precyzyjnie przygotowanego show. Już 11 listopada w Tauron Arenie Kraków wystąpi Justin Bieber. Wokalista odwiedzi nasz kraj w ramach międzynarodowej trasy promującej ostatni album „Purpose”.

Podczas koncertu w Krakowie nie zabraknie oprawy wizualno-dźwiękowej i efektów specjalnych. Kanadyjski wokalista już od kilku miesięcy promuje najnowszy album w ramach „Purpose World Tour”. Całe przedsięwzięcie będzie się rozgrywało na trzykondygnacyjnej scenie. Jej odrębne poziomy są połączone za pomocą ramp i tuneli.

Dzięki takiej konstrukcji piosenkarz w trakcie jednego utworu pojawia się na najwyższym poziomie sceny, by następnie za pomocą świateł i dymu zniknąć i ukazać się na najniższym poziomie kilka sekund później. Cała oprawę zagwarantuje 47 rodzajów efektów pirotechnicznych i laserowych.

Koncert w liczbach

– To typowo amerykańskie show – zdradza Janusz Stefański z agencji Prestige MJM. – Mamy do czynienia z  jedną z największych realizowanych obecnie produkcji koncertowych. Sam rider techniczny to książka o grubości 778 stron!  W przewodniku znajdują się precyzyjne opisy przygotowania całego przedsięwzięcia.

Kanadyjski wokalista przywiezie ze sobą swoją ekipę produkcyjną, odpowiedzialną za realizację całego koncertu. Towarzyszą jej 23 ciężarówki i 11 tour busów, wśród których znajdują się dwa tzw. party busy. Dodatkowo, management artysty poprosił o 5 samochodów, które będą służyć ekipie artysty w dniu koncertu. Przy samej produkcji technicznej na róznych jej etapach będzie pracowało prawie 400 osób.

– Dla całej ekipy Justina Biebera przygotowaliśmy 16 pomieszczeń. W jednym z nich znajduje się garderoba wokalisty, przygotowana według specyficznych wskazówek – dodaje Stefański.

Ważnym elementem całego koncertu są również… ręczniki. Przygotowano ich 450. Wokalista i towarzyszący mu ludzie są żywieni przez swojego kucharza. Wymogiem było jednak zapewnienie pięciu asystentek i obsługi, która pomoże zadbać o catering. A do tego wszystkiego jest potrzebne osiem lodówek i dwie zamrażarki.

– To wszystko jest bardzo precyzyjnie określone. Nie ma możliwości, żeby zrobić coś na własna rękę – mówi przedstawiciel Prestige MJM.

„Zanotowano ponad 200 omdleń”

O tym, że koncerty kanadyjskiego wokalisty należą do specyficznych, wiadomo od dawna. Chociaż odbiorcami są tu głownie młode dziewczyny, Janusz Stefański przekonuje, że nikt nie wyjdzie zawiedziony po obejrzeniu show.

– Mieliśmy okazję organizować koncert Biebera w 2013 roku w Łodzi. Wiadomo, że każdy wykonawca ma swojego odbiorcę, ale większość takich wydarzeń ma pewne określone ramy. Muszę przyznać, że to znacznie różni się od innych – zaznacza. – Spotkaliśmy się wówczas z szefem produkcji amerykańskiej tego przedsięwzięcia. Jego pierwsze pytanie było następujące: czy maja państwo zatyczki do uszu? Ciężko jest wytrzymać przez dwie godziny, słuchając tego pisku – wspomina.

Podczas koncertu w Łodzi, służby medyczne odnotowały ponad 200 omdleń, a w trakcie meet&greet oprócz ochrony musiał być obecny lekarz. – Fanki traciły przytomność z wrażenia – przyznaje Stefański.

Koncert Justina Biebera w Krakowie. Przydatne informacje

Koncert kanadyjskiego wokalisty odbędzie się w Tauron Arenie Kraków. Otwarcie bram nastąpi o godzinie 18.45. O godzinie 19.35 na scenie pojawi się zespół MiC Lowry, a o godzinie 20.00 formacja the Knocks. Koncert Justina Biebera rozpocznie się o 20.40.

W dniu wydarzenia kasa nr 1 (Organizatora) będzie czynna od godz. 10.00; kasa nr 6 (VIP Tauron Areny Kraków od godz. 18.30).

W Tauron Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary).  Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ. W dniu wydarzenia parkingi będą czynne od 17.00.

NIEZBĘDNIK KONCERTOWY przygotowany przez Organizatora jest dostępny TUTAJ.

Mapa dla osób posiadających bilety na płytę jest dostępna TUTAJ.

Mapa dla osób posiadających bilety na trybuny oraz pakiety VIP jest dostępna TUTAJ.

W dniu koncertu w Tauron Arenie Kraków (na poziomie A i C) dostępne będą szatnie (płatne 3 zł).

Jak dojechać na koncert? Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.plwww.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie Tauron Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Podczas wydarzenia komunikacja miejska będzie wzmocniona. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w piątek w rejon TAURON Areny Kraków 10 rezerwowych tramwajów. Od 22:30 do 24:00 w rejonie hali będą kursować dodatkowe pojazdy, które rozwiozą uczestników koncertu do domów i na Dworzec Główny.

comments powered by Disqus