Biblioteka Kraków uruchamia wypożyczalnię gier planszowych

fot. pixabay.com
W wybranych filiach Biblioteki Kraków już niedługo będzie można wypożyczać gry planszowe.

– Za ok. 50 tys. zł zakupiliśmy prawie 600 gier planszowych, które trafią do siedmiu filii bibliotecznych na terenie Krakowa – mówi Izabela Ronkiewicz-Brągiel, zastępca dyrektora Biblioteki Kraków.

Graj w planszowe

Wszystko dzięki głosom mieszkańców na projekt Biblioteka Gier Planszowych w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Lista gier została sporządzona m.in. po konsultacji ze społecznością osób grających w planszówki i przedstawicielem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, która posiada bogaty zbiór gier. Istotne były również rankingi popularności gier planszowych.

Dzięki temu krakowianie – ci starsi i młodsi, będą mogli spróbować swoich sił w grach takich jak m.in. Dixit, Timeline Carcassonne, 7 cudów świata, Pięć Klanów czy Terra.

– Wypożyczalnia gier planszowych zostanie uruchomiona w najbliższych tygodniach. Wybraną grę można wypożyczyć i zabrać do domu. Mam nadzieję, że nasi czytelnicy potraktują to poważnie i będą korzystać z gier z szacunkiem – przyznaje Ronkiewicz-Brągiel.

Gry trafią do oddziałów Biblioteki Kraków przy ul. Radzikowskiego 29, Opolskiej 37, Telimeny 9, Teligi 24 oraz na osiedlach Bohaterów Września, Kalinowe i Zgody 7.