Dziewięć firm chce wyremontować park Bednarskiego

fot. Julia Ślósarczyk

Dziewięć firm chce wykonać rewitalizację parku Bednarskiego w Podgórzu. Najtańsza oferta opiewa na ponad 18 mln złotych, a najdroższa na prawie 28 mln złotych.

Najtańszą ofertę złożyła firma śląska Apis, która za wykonanie prac chciałaby dostać 18 mln złotych. Następna w kolejności jest firma Budmex z Nowego Sącza, która wyceniła remont na 19,8 mln złotych. Zlecenie z Zarządu Zieleni Miejskiej chciałyby otrzymać również: Gardenbud (20,6 mln złotych), Flora (23 mln złotych), Star-Kop (23,1 mln złotych), Krisbud (23,6 mln złotych), Park M (23,9 mln złotych), Garden Designers (26,3 mln złotych) oraz Geosolid (27,9 mln złotych).  

Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej mówi, że wybór wykonawcy nastąpi po przeprowadzeniu aukcji. – Mam nadzieję, że przyniesie to dodatkowe oszczędności. Zgodnie z kosztorysem zakładaliśmy, że wyniesie 23 mln złotych, ale w budżecie mamy zarezerwowane 17 mln złotych. Istnieje szansa na to, że w ramach posiadanych środków wykonamy wszystkie zaplanowane prace – dodaje.

Prace potrwają półtora roku

Prace powinny rozpocząć się na przełomie marca i kwietnia i potrwają półtora roku. Rewitalizacja parku ma być gruntowna i obejmować praktycznie wszystkie jego elementy, m.in. odnowienie i budowę nowych alejek, wymianę oświetlenia, budowę nowej drewnianej altany oraz „Domu Ogrodnika”, w którym znajdą się toalety.

Istniejąca altana zostanie wyremontowana. Zamontowane zostaną stoły piknikowe, stojaki rowerowe, leżaki czy tablice informacyjne. Z myślą o żyjących w parku zwierzętach pojawią się m.in. poidełka dla ptaków, karmniki dla wiewiórek, budki dla ptaków i nietoperzy, schronienia dla płazów i jeży. Park zyska nowy plac zabaw, siłownię plenerową i scenę.

W planie jest też pielęgnacja istniejącego drzewostanu i nasadzenie sporej ilości zieleni, zarówno wysokiej jak i niskiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze