Estakada nad al. 29 Listopada w złym stanie. Nie wjadą tam ciężarówki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kolejny obiekt w mieście jest w na tyle złym stanie, że trzeba wprowadzić ograniczenia w jego użytkowaniu. Od 1 lutego na estakadę nad al. 29 Listopada, z ulicy Opolskiej w stronę ul. Lublańskiej, nie będą mogły wjechać samochody ciężarowe.

Taka decyzja to wynik niedawnej ekspertyzy, którą zlecono po zauważeniu pęknięć podczas przeglądu. – Podczas przeglądu technicznego estakady, inspektorzy zwrócili uwagę na pęknięcia na jednej z jej ścian. Zlecono ekspertyzę, która określiła czy możliwa jest dalsza eksploatacja obiektu. Jej wyniki wykazały, że można z niego korzystać, ale konieczne jest wprowadzanie pewnych ograniczeń oraz zlecenie napraw, do wykonania w ciągu najbliższych dwóch lat – mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Tylko jezdnia w stronę Nowej Huty

Ograniczenie będzie obowiązywało od 1 lutego, tylko na jezdni w stronę Nowej Huty. Na estakadę nad skrzyżowaniem wjadą tylko samochody osobowe i autobusy. Ciężarówki będą musiały pojechać na dolnym poziomie.

To o tyle problematyczne, że w niewielkiej odległości kierowcy muszą sobie radzić z utrudnieniami związanymi z budową linii tramwajowej, a na samym skrzyżowaniu wprowadzane są często zmiany związane z przebudową al. 29 Listopada. Zwiększony ruch ciężarówek w tym miejscu będzie kolejną cegiełką utrudniającą płynność przejazdu.

Ruch estakadą w przeciwnym kierunku będzie się odbywał bez zmian. Na razie urzędnicy zapowiadają, że ograniczenia potrwają tylko przez kilka miesięcy. – Przygotowujemy się do zlecenia opracowania robót naprawczych, zakładamy, że ich realizacja będzie możliwa jeszcze w tym roku – zapowiada Pyclik.

Most na ul. Piastowskiej

Podobne informacje w minionym roku pojawiły się w związku z mostem na ul. Piastowskiej. Podczas remontu nawierzchni okazało się, że stan obiektu jest znacznie gorszy niż przewidywano. Most zakwalifikowano do gruntownej przebudowy, a na razie obowiązują tam ograniczenia w ruchu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Prądnik Biały