Juwenalia Krakowskie powracają! 3 strefy, 6 emocjonujących dni i ponad 30 artystów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po trzech latach przerwy powraca największe święto studentów – Juwenalia Krakowskie. Impreza potrwa od 17 do 22 maja, a na scenie zaprezentuje się ponad 30 znanych artystów.

Tegoroczna edycja składa się głównie z koncertów, a organizatorzy zadbali o mocne zestawienie wykonawców. Jednak wrażeń nie zabraknie również w postaci gry miejskiej, kina plenerowego czy Silent Disco. Odbędzie się także tradycyjny korowód.

Kogo zobaczymy na scenie?

Pierwszego koncertowego dnia, 18 maja, na scenie Strefy Plaża pojawią się największe gwiazdy rapu: Paluch, duet Avi x Louis Villain, Gibbs oraz Sarius.

19 maja wystąpią Happysad, Fisz Emade Tworzywo i Otsochodzi (Strefa Plaża). Z kolei na scenie Strefy Żaczek będziemy mogli zrelaksować się przy Vito Bambino oraz Baranovskim.

Kolejnego dnia Juwenalia opanują wszystkie trzy strefy. Na imprezowej Strefie Plaża ujrzymy Smolastego, Jacusia oraz trio najlepszych polskich DJ: Skytech, Tribbs, SI US PLAU. Do ich grona dołączy Marie. Natomiast na Strefie Żaczek zaprezentują się Tymek, CatchUp-a oraz duet Kacperczyk. Do zabawy dołączy także Strefa Kwadrat, goszcząc na scenie zespoły rockowe, takie jak: Łydka Grubasa, Pidżama Porno i Transgresja.

Sporo będzie się działo również 21 maja. Na Strefie Plaża, oprócz młodych raperów - Meek, Oh Why? oraz Miuosh’a, wystąpi  legenda polskiej sceny muzycznej – Maryla Rodowicz! Organek i Strachy na Lachy zaprezentują się zaś na scenie Strefy Żaczek. Tego dnia wystąpią także inne gwiazdy rapu – Żabson, Słoń, Małpa oraz Bisz z Radexem (Strefa Kwadrat).

Na zakończenie tegorocznej edycji Juwenaliów będziemy mogli posłuchać Natalii Nykiel oraz Mrozu. Artyści pojawią się na scenie Strefy Żaczek.

Korowód, Silent Disco i gra miejska

Juwenalia Krakowskie to nie tylko koncerty, ale także tradycyjny Korowód. Studenci, w towarzystwie orkiestry, śpiewów i tańców, wezmą udział w marszu. Oczywiście przebrani w rożne, często zaskakujące kostiumy.

Organizatorzy przygotowali również mnóstwo innych atrakcji, takich jak kino plenerowe, Silent Disco, gra miejska czy dzień sportowy. Podczas tegorocznych Juwenaliów odbędzie się także karaoke.

Więcej szczegółów na stronie: http://www.juwenalia.krakow.pl/program.html

comments powered by Disqus