Kino za baterie. Bezpłatne seanse dla uczniów krakowskich szkół

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

2 kilogramy baterii – jeden bilet do kina. Ruszyła nowa edycja programu „Kino za baterie”, skierowanego do uczniów krakowskich szkół.

Program „Kino za baterie” jest organizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Jego celem jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami, które są niebezpieczne dla środowiska i nie mogą być wyrzucane razem z innymi odpadami.

Nagrodami za baterie uzbierane w ramach programu są bilety do krakowskich kin. Na jeden bilet do kina trzeba uzbierać 2 kilogramy baterii. Podczas poprzedniej edycji w ramach programu zostało wydanych ponad 94 tys. biletów.

Kto może wziąć udział?

Do programu mogą zgłaszać się szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, które mają siedzibę na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz uczestnictwa, który należy wydrukować uzupełnić i przesłać na adres: edukacja@mpo.krakow.pl.

Dyrektor zgłaszanej szkoły wyznacza koordynatora, który jest odpowiedzialny za jej uczestnictwo w programie. Placówka otrzymuje oznakowany plastikowy pojemnik do prowadzenia zbiórki baterii oraz plakat edukacyjny zachęcający do udziału w akcji.

Do pojemnika można wrzucać tylko nieuszkodzone baterie, nie większe niż R20. Baterie są odbierane przez specjalistyczny, oznakowany pojazd elektrobrygady.

comments powered by Disqus