Krakowski Festiwal Filmowy w wersji online: filmy, koncert i DJ-ski set

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Seanse filmowe bez wychodzenia z domu, koncert, DJ-ski set i spotkania z twórcami. Krakowski Festiwal Filmowy w wersji online startuje już w najbliższą niedzielę.

Filmy dokumentalne, animowane, krótkie fabuły ze świata, spotkania z twórcami bez wychodzenia z domu. Tak będzie wyglądała tegoroczna, jubileuszowa edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Edycja ogólnopolska

– Festiwal po raz pierwszy odbędzie się w całej Polsce. Pogodziliśmy się z różnymi ograniczeniami i liczymy, że dzięki działaniom online dołączą do nas widzowie z różnych stron kraju – mówi Olga Lany, rzeczniczka KFF.

Na specjalnej platformie będzie dostępnych prawie 200 premierowych, nieprezentowanych do tej pory w Polsce filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane na stronie i w mediach społecznościowych festiwalu.

– Jednym z plusów jest również to, że dzięki przeniesieniu festiwalu do sieci możemy zaprosić do wirtualnych spotkań twórców z różnych stron świata – dodaje Barbara Orlicz-Szczypuła, dyrektorka biura programowego.

Start w niedzielę

W tym roku festiwal otworzy film „Pollywood” Pawła Ferdka, który wybrał się w podróż za ocean śladem polskich założycieli Hollywood i tym samym chciał spełnić swój własny American Dream.

Więcej >>> Seanse bez wychodzenia z domu. KFF przenosi się do sieci

Muzyczna strona

Chociaż w tym roku pod Wawelem nie odbędą się plenerowe pokazy cyklu „Dźwięki muzyki”, to jak zapowiada dyrektor festiwalu Krzysztof Gierat – „muzycznych akcentów nie zabraknie”. Na uczestników czekają m.in. set DJ-ski i Noc Wideoklipów.

W konkursie dokumentów muzycznych DocFilmMusic zmierzy się dziewięć filmów. Usłyszymy rock, muzykę klasyczną i klezmerską, country z NRD czy afrykański jazz. Dokumenty oceni międzynarodowe jury, w którego składzie znaleźli się Stephen Nomura Schible, Rachel Leah Jones i Leszek Możdżer.

W środę podczas tradycyjnej, festiwalowej Nocy na Kazimierzu, w Alchemii wystąpią Kukurba&Słowiński Project! Koncert rozpocznie się o 21.00 (transmisja na facebookowym profilu festiwalu i kanale YT Krakowskiej Fundacji Filmowej).

Nietypowe techniki operatorskie, świetny montaż i dużo muzyki. Noc Wideoklipów po raz kolejny będzie prawdziwą ucztą dla widzów. W tym roku festiwalową selekcję teledysków przygotował krytyk muzyczny Wojciech Sawicki, czyli DJ Carpigiani. W czwartek, 4 czerwca, od godziny 22.00 widzowie zobaczą wyprodukowane w przeciągu ostatnich dwóch lat różnorodne i oryginalne teledyski.

W piątek poznamy laureatów pierwszych festiwalowych nagród oraz nagrody KFF Industry i DocLabPoland. Po gali organizatorzy zapraszają na otwarte dla wszystkich Industry Party, podczas którego zagra Dj Edee Dee. Początek transmisji na Facebooku i kanale YouTube o 21.45.

Pełny program festiwalu dostępny na stronie https://www.krakowfilmfestival.pl/

comments powered by Disqus