Mateusz Morawiecki rozmawiał z Jackiem Majchrowskim. Co obiecał?

fot. Wiesław Majka/krakow.pl

We wtorek w magistracie premier i prezydent Krakowa rozmawiali m.in. o Igrzyskach Europejskich i Centrum Muzyki.

– Rozmawialiśmy o Igrzyskach Europejskich, o inwestycjach krakowskich, między innymi jest deklaracja premiera, że rząd wejdzie we współfinansowanie Centrum Muzyki w Cichym Kąciku, które budujemy. To było dobre spotkanie – mówi Jacek Majchrowski.

Niedawno w sprawie III Igrzysk Europejskich prezydent Krakowa rozmawiał także z wicepremierem Jackiem Sasinem, pełnomocnikiem rządu ds. organizacji tej imrpezy sportowej.

Centrum Muzyki ma zacząć działać na przełomie 2023 i 2024 roku. Będzie siedzibą orkiestr miejskich: Capelli Cracoviensis i Sinfonietty Cracovii. W Cichym Kąciku powstanie sala koncertowa z widownią na 1000 miejsc, wyposażona w scenę dla 120 muzyków i balkon mogący pomieścić 80-osobowy chór, aula na 300 osób, trzy wielofunkcyjne sale prób, garderoby oraz biura miejskich orkiestr, a także przestrzeń kreatywna z miejscem na edukację muzyczną. 

Miasto podjęło decyzję o budowie swojego Centrum Muzyki po tym, jak nie mogło dojść do porozumienia z województwem w kwestii budowy kompleksu w rejonie ul. Skrzatów na Grzegórzkach.