Miasto chce oszczędzać prąd - urzędy będą pracować krócej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Urząd Miasta Krakowa poinformował, że od dziś zmieniają się godziny obsługi mieszkańców do godziny 15:30. Punkty w galeriach handlowych będą działać od 10 do 18. Natomiast Urząd Stanu Cywilnego przy ul. Lubelskiej czynny jest od 15:30 do 18.

Mowa o trzech lokalizacjach: na al. Powstania Warszawskiego 10, os. Zgody 2 i ul. Wielickiej 28a. Od 5 grudnia te miejsca będą funkcjonowały do godziny 15:30.

Sprawy popołudniami będzie można załatwić w Punktach Obsługi Mieszkańców, które są w galeriach handlowych. Można tam załatwić sporo rzeczy, jednak nie jest możliwe odebranie dowodu osobistego.

Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61, I piętro, lokale nr 157 i 193 (naprzeciwko poczty): dokonanie zameldowania i wymeldowania, złożenie wniosku o dowód osobisty (odbiór przy al. Powstania Warszawskiego 10)

Galeria Bonarka, ul. Kamieńskiego 11, poziom 1; lokal G 26:dokonanie zameldowania i wymeldowania, złożenie wniosku o dowód osobisty (odbiór przy ul. Wielickiej 28a)

Galeria Serenada, ul. Bora-Komorowskiego 41, poziom 2; lokal B-213:dokonanie zameldowania i wymeldowania, złożenie wniosku o dowód osobisty (odbiór przy os. Zgody 2), składanie wniosków do CEIDG, potwierdzanie profilu zaufanego.

Sprawy z zakresu Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców: 

Galeria Bronowice: przyjmowanie dokumentów dotyczących rejestracji pojazdów, odbiór dowodów rejestracyjnych, rejestracja pojazdów, przyjmowanie wniosków w sprawie praw jazdy

Galeria Bonarka: przyjmowanie dokumentów dotyczących rejestracji pojazdów, odbiór dowodów rejestracyjnych, rejestracja pojazdów, przyjmowanie wniosków w sprawie praw jazdy

Galeria Serenada: przyjmowanie dokumentów dotyczących rejestracji pojazdów, odbiór dowodów rejestracyjnych, rejestracja pojazdów, przyjmowanie wniosków i odbiór praw jazdy.

Pomagają urzędomaty

Sprawy w urzędzie można załatwić używając do tego paczkomatów. – Bezpłatny odbiór przesyłek odbywa się w jednym z pięciu paczkomatów zlokalizowanych przy: al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a, os. Zgody 2, ul. Bohdana Zaleskiego 23 oraz ul. Mogilskiej 41 – przypomina magistrat.

Istnieje też możliwość przesyłania za pomocą paczkomatów, ale już płatnie, dokumentów do urzędu. Można to zrobić za pośrednictwem strony: urzad24.inpost.pl.