Miasto wybrało wykonawcę węzła przesiadkowego w Bronowicach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Firma Budimex ma wybudować węzeł przesiadkowy z parkingiem Park&Ride u zbiegu ulic Bronowickiej i Armii Krajowej. Miasto zapłaci za to 51,6 mln zł.

Oferty zostały otwarte na początku grudnia, dziś Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował o wyborze wykonawcy. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich przetargów, które skończyły się unieważnieniem z powodu przekroczenia budżetu, tym razem aż pięć z sześciu ofert mieściło się w kwocie przeznaczonej na to zadanie.

Budimex złożył najtańszą ofertę, na 51,6 mln zł. To było decydującym kryterium, ponieważ w pozostałych kwestiach, takich jak okres gwarancji, czas realizacji robót i czas wyłączenia torowiska do Bronowic Małych wszystkie oferty (pomijając jedną odrzuconą) uzyskały tę samą liczbę punktów.

Dwa i pół roku

Zanim będzie można podpisać umowę, trzeba poczekać na ewentualne odwołania konkurentów. Zwycięzca będzie musiał najpierw przygotować projekt i uzyskać potrzebne pozwolenia, dopiero po tym czasie rozpoczną się prace w terenie.

Na realizację całości zadania firma będzie miała 123 tygodnie, czyli niecałe dwa i pół roku. Z zakończeniem prac budowlanych musi się zmieścić w maksymalnie 82 tygodniach od przekazania terenu budowy, ale nie później niż do końca czerwca 2023 roku.

Dla różnych grup

– Cieszymy się, że udało się w końcu wybrać wykonawcę. To z naszego punktu widzenia bardzo istotne zadanie – deklaruje Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Dwupoziomowy obiekt ma powstać tuż przy skrzyżowaniu ulic Bronowickiej i Armii Krajowej, wewnątrz dzisiejszej łącznicy węzła. Na dolnym poziomie znajdzie się dworzec autobusowy, na górnym natomiast przewidziano parking Park&Ride na 220 miejsc. W planie są też miejsca na pozostawienie rowerów oraz przesunięcie nieco bliżej (choć nie całkiem blisko) jednego z przystanków tramwajowych.

AKTUALIZACJA, 8.02.2021: Umowa z wykonawcą węzła została już podpisana. Od wyboru wykonawcy nie złożono odwołań.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
comments powered by Disqus