Nie skanuj kodów QR na parkomatach. To oszustwo

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd dróg ostrzega przed skanowaniem kodów QR, które pojawiły się na niektórych parkomatach. To oszustwo, a sprawą zajmuje się już policja.

Naklejki w czarnej ramce, z napisem „Pay with card” i logotypami operatorów, nie są udogodnieniem przygotowanym przez miasto, ale wręcz przeciwnie – stanowią próbę oszustwa.

– Nasi pracownicy usuną naklejki, po zabezpieczeniu śladów przez policję. Do tego czasu prosimy o ich pozostawienie na urządzeniach i zgłoszenie pod numerem: 12 616 71 77 lub 12 616 75 55 – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Urzędnicy przypominają też, w jaki sposób można uiścić opłatę za parkowanie.

Zakup biletu w parkomacie

- przy użyciu monet o nominałach 1 zł, 2 zł i 5 zł (urządzenia nie wydają reszty);

- kartami zbliżeniowymi typu PayPass, PayWave w następujących sektorach:  A2, A4, A6, A13, A20, B5, B10, B12, B30, C15 – we wszystkich parkomatach; A3, C7, C8, C9, C16, C21, C22 – w wybranych urządzeniach.

W parkomatach wyposażonych w klawiaturę numeryczną lub panel dotykowy wymagane jest wpisanie prawidłowego numeru rejestracyjnego zaparkowanego samochodu.

Zakup biletu za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym

Za pomocą aplikacji na telefonie można zakupić bilet, umożliwiają to: www.skycash.com, www.anypark.pl, www.mobilet.pl, www.mpay.pl, www.electronicparking.pl, www.cityparkapp.pl, www.flowbird.pl, www.mka.malopolska.pl.

Osoba posiadająca zagraniczny numer telefonu może uiścić opłatę za postój pojazdu w OPP korzystając z następujących aplikacji: www.mobilet.pl, www.electronicparking.pl, www.mpay.pl, www.cityparkapp.pl, www.anypark.pl.