O jeden parking Park&Ride mniej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od wtorku 31 sierpnia nie będzie już dostępny parking Park&Ride przy Giełdzie Balickiej.

Urzędnicy tłumaczą tę decyzję faktem, że od połowy lipca działa nowy węzeł przesiadkowy przy ul. Brzezińskiego, a więc w sąsiedztwie przystanku kolejowego Kraków Mydlniki Wapiennik.

Miasto uspokaja też kierowców, którzy chcieliby zaparkować przy Giełdzie Balickiej, że w pobliżu powstanie kolejny parking, P+R Bronowice. Problem w tym, że budowa obiektu jeszcze się nie rozpoczęła i zgodnie z planem zakończy się za ok. dwa lata.

Biorąc pod uwagę, że na parkingu przy Giełdzie Balickiej dostępnych było ok. 50 miejsc, a przy pętli Mydlniki Wapiennik P+R jest ich łącznie 131 (po zsumowaniu tych na parkingu i przy drodze), zasób dostępnych miejsc zwiększył się o 81. Przypomnijmy, że według danych sprzed epidemii do Krakowa wjeżdżało codziennie ok. 220 tys. samochodów.

Różnica dla użytkowników jest również taka, że na parkingu w Mydlnikach nie ma szlabanów, które regulowałyby wjazd. Za postój nie jest pobierana opłata, w związku z tym nie obowiązuje też zasada umożliwiająca kontynuowanie jazdy komunikacją miejską z biletem parkingowym.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
comments powered by Disqus