Opera w Ogrodzie Botanicznym. Utwory Mozarta i chóry o zmierzchu

Wiosenny Ogród Botaniczny fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Opera Krakowska zaprasza w plener. Już w najbliższy weekend w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się koncert  „Là ci darem la mano”, podczas którego zabrzmią kompozycje Mozarta.

Kwitnące magnolie, rododendrony i azalie staną się piękną scenografią dla muzycznych uniesień. A te zapewni pierwsze koncerty w ramach cyklu „Opera w Ogrodzie Botanicznym”.

– W jego skład wejdą trzy wydarzenia: „Mozart. La ci darem la mano”, „Chóry o zmierzchu” i „Napój miłosny”. Wszystkie odsłony cyklu odbędą się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego o godz. 19.30 – informuje Anna Piecuch z Opery Krakowskiej.

Koncert „Là ci darem la mano” pod batutą Tomasza Tokarczyka będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend.

Podajmy sobie ręce

To pierwsze spotkanie Opery Krakowskiej z publicznością po długiej, pandemicznej przerwie.

Dlatego też zawołanie z przebojowego duetu Don Giovanniego i Zerliny „Là ci darem la mano”, czyli „podajmy sobie ręce”, stało się mottem przewodnim wydarzenia w Ogrodzie Botanicznym.

– Mamy nadzieję, że nic kolejnych kontaktów już nie zakłóci. Zatem podajmy sobie ręce, w tym pragnieniu bezpośredniej obecności – zapraszają do udziału w koncercie twórcy.

W Ogrodzie Botanicznym zabrzmią arie, duety i sekstety z operowych utworów Mozarta. A będą to „Uprowadzenie z seraju”, „Wesele Figara”, Don Giovanni”, „Così fan tutte” i „Czarodziejski flet”, które nadal, po 230 latach od śmierci kompozytora uchodzą za arcydzieła i przynoszą radość zarówno publiczności, jak i wykonawcom.

Chóry o zmierzchu

Aleje Ogrodu Botanicznego wypełni również chóralny śpiew. 22 maja opera zaprasza na kolejny koncert: „Chóry o zmierzchu”.

Koncerty chóru Opery Krakowskiej w przestrzeniach Muzeum Lotnictwa Polskiego czy na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu maja długa tradycję.

Zabrzmią przeboje muzyki chóralnej, takie jak: „Va pensiero” z opery „Nabucco” Verdiego, „Tańce połowieckie” z „Kniazia Igora” Borodina czy „Po nieszporach” z „Halki” Moniuszki.  Chórowi towarzyszyć będą soliści – Agnieszka  i Tomasz Kukowie, w duecie z „Otella” i w swoich popisowych ariach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki