Porywacz 4-latka zatrzymany

Zatrzymany fot. KWP w Krakowie

Policjanci zatrzymali 37-letniego Marka M., który był poszukiwany m.in. za porwanie swojego 4-letniego syna. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę na terenie jednej z nadmorskich miejscowości nieopodal Kołobrzegu.

Mieszkaniec Krakowa, który nie zastosował się do poleceń sądu przyznającego opiekę nad dzieckiem matce, uprowadził swojego 4-letniego synka.

Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym w toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Krakowie - Nowej Hucie. Również inne krakowskie prokuratury prowadziły przeciwko niemu postępowanie. Co więcej, miał do odbycia zaległą karę 1,5 roku pozbawienia wolności.

- Okazało się, że 37-latek przebywa wraz z chłopcem w Czechach. W miniony weekend pojawił się jednak w jednym z pensjonatów nieopodal Kołobrzegu. Został tam zatrzymany w niedzielny poranek przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspomaganych przez funkcjonariuszy z Kołobrzegu. Dziecko, które było z nim trafiło pod opiekę swojej matki – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mężczyzna został przewieziony do Krakowa a w poniedziałek został przesłuchiwany w nowohuckiej prokuraturze. Dziś został przewieziony do Zakładu Karnego w Krakowie, gdzie będzie odbywać zaległą karę pozbawienia wolności.