Prace na ul. Żmujdzkiej potrwają dłużej

Przebudowa ul. Żmujdzkiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwa przebudowa fragmentu ul. Żmujdzkiej. Ze względu na dodatkowe roboty oraz warunki pogodowe prace zostaną przedłużone do końca stycznia przyszłego roku.

Głównym celem inwestycji jest stworzenie osobnego pasu do skrętu w lewo w al. 29 Listopada. Zyskać mają jednak nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści. Powstanie przejazd rowerowy przez ul. Żmujdzką, poszerzony zostanie też fragment tuż przy skrzyżowaniu, gdzie obecnie piesi dzielą przestrzeń z rowerzystami. Przebudowane zostanie również oświetlenie oraz kolidująca infrastruktura podziemna.

Do tej pory zakończono przebudowę sieci wodociągowej oraz teletechnicznej. Kontynuowane są natomiast prace związane z przebudową sieci opadowej (90 proc.), elektrycznej i gazowej (50 proc.).

– W trakcie prowadzenia prac ziemnych (pod mur oporowy) wystąpiła kolizja z siecią gazową. Wykonanie dodatkowych robót, które pierwotnie nie zostały objęte dokumentacja projektową, było niezbędne, aby kontynuować dalsze prace. Na zaplanowany harmonogram wpłynęły również warunki pogodowe. Te czynniki sprawiły, że pierwotny termin zakończenia robót zostanie przesunięty z połowy grudnia na koniec stycznia przyszłego roku – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Koszt prac to ok. 3,6 mln zł.

Na ostatniej prostej są za to roboty związane z rozbudową al. 29 Listopada od granicy Krakowa do ul. Woronicza. – Wykonawca układa ostatnie warstwy asfaltu, na niektórych nowych odcinkach jest już oznakowanie poziome, instalowana jest sygnalizacja świetlna, kończą się nasadzenia – wylicza ZDMK.

Zgodnie z planem, użytkownicy będą mogli korzystać z nowej infrastruktury jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały