Prokuratura potwierdza. Patryk P. w chwili wypadku był nietrzeźwy

Znicze w miejscu wypadku

Potwierdziły się nieoficjalne informacje dotyczące stanu trzeźwości kierującego i dwóch pasażerów samochodu, który rozbił się przy moście Dębnickim w zeszłą sobotę.

– Tak, potwierdzam tę informację. Kierujący autem miał 2,3 promila alkoholu we krwi, kolejne osoby 2,3 i 1,4 promila. Czwarta osoba była trzeźwa i to właśnie ona wcześniej kierowała autem. Nadal oczekujemy na wyniki badań toksykologicznych – mówi prokurator Leszek Brzegowy.

Zastępujący rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Krakowie mówi, że podane informacje wynikają z tego, iż łatwo zbadać krew denatów i można to zrobić już w czasie sekcji zwłok. – Natomiast badania toksykologiczne są złożone i długotrwałe, dlatego też podkreślam, że te wyniki, które podajemy, są wstępne. Reszta badań trwa – stwierdza Brzegowy.

Śledczy dodaje, że wciąż nie ustalono danych pieszego, który wkroczył na jezdnię tuż przed pędzący ze znaczną prędkością samochód, który poruszali się młodzi mężczyźni. Wszyscy uczestnicy wypadku zginęli na miejscu z uwagi na liczne obrażenia głowy i kręgosłupa.