Protest taksówkarzy ma zablokować autostradową obwodnicę Krakowa

A4 fot. GDDKiA

Nawet do dwóch godzin będą mogły potrwać utrudnienia na autostradowej obwodnicy Krakowa.

Jak informuje krakowski oddział GDDKiA, kierowcy utrudnień mogą spodziewać się na drodze S52 (od węzła Modlnica do węzła Balice) oraz na autostradzie A4 (od węzła w Balicach do węzła Kraków-Tyniec).

– Protest taksówkarzy może potrwać w godzinach od 12 do 15. Będzie on polegał na powolnym przemieszczaniu się ok. 150-200 pojazdów taxi jezdnią S52 w kierunku Balic, a następnie jezdnią autostrady A4 w kierunku Rzeszowa do zjazdu na węźle Kraków-Tyniec, a następnie będzie kontynuowany ulicami Krakowa – dodają przedstawiciele GDDKiA.

Organizatorzy protestu wskazują trasę przejazdu kolejno: Ikea - ul. Armii Krajowej - Piastowska - Królowej Jadwigii - Focha - Retoryka (tu mają taksówkarze jeździć w kółko). Następnie część protestu ma się rozdzielić, ażeby dalej ulicą Straszewskiego skierować się na plac Jana Matejki, ulicę Pawią, Aleje Trzech Wieszczów. Dalej kierowcy mają jechać już w kierunku autostrady: ul. Czarnowiejska, Armii Krajowej, Jasnogórska, Częstochowska i wjazd na autostradę. Pojazdy mają nawrócić się na węźle Tynieckim.

Aktualizacja, godz.  14:57 - możliwe, że protest taksówkarzy będzie kontynuowany w godz. od ok. 15:00 do 17:00, ale wg informacji uzyskanych od policji, jest to mało prawdopodobne. Protest ma polegać na powolnym przemieszczaniu się kilkudziesięciu pojazdów (TAXI) jezdnią S52 w kierunku Balic, a następnie jezdnią autostrady A4 w kierunku Rzeszowa do zjazdu na węźle Kraków Tyniec i kontynuowanie protestu ulicami miasta Krakowa. Na chwilę obecną brak bardziej szczegółowych informacji.

Aktualizacja, godz. 17:06 - protest na A4 i S52c nie odbył się.