Rozpoczyna się przebudowa dawnego Kina „Wrzos”

Wizualizacja siedziby Teatru KTO fot. Mat. prasowe

Rusza budowa siedziby Teatru KTO w Krakowie przy ul. Jana Zamoyskiego 50 – poinformował przedstawiciel firmy Moris Polska, która odpowiada za modernizację dawnego Kina „Wrzos”.

Przebudowa XIX-wiecznego budynku pochłonie prawie 14 milionów złotych. W ramach kontraktu zrealizowana będzie budowa teatru o trzech kondygnacjach nadziemnych, w tym m.in. części biurowej, kotłowni, zaplecza technicznego sceny, pomieszczeń technicznych oraz układu drogowego z zachowaniem istniejącego wjazdu na działkę.

Czyszczenie fasady

– Projekt budowlany zakłada zrewitalizowanie i przywrócenie historycznego wyglądu elewacji frontowej z XIX wieku. Będzie ona poddana ekspertyzie pod względem wytrzymałości. Odbędą się także badania stratygraficzne, które pozwolą nam dotrzeć do oryginalnych barw tynkarskich – mówi Tomasz Chmiel z firmy Moris Polska.

Dodaje, że rewitalizacja ściany frontowej będzie polegała na jej oczyszczeniu z warstw powstałych podczas rozbudowy kinoteatru „Wrzos” w latach 70. ubiegłego wieku.

Remont potrwa do końca 2020 roku

Budynek będzie się składał z zachowanej XIX-wiecznej elewacji frontowej z przeszklonym foyer, ponadto z głównej zwartej bryły teatru na planie prostokąta, zachowanej tylnej historycznej absydy oraz z bryły nadbudowy o dwie kondygnacje istniejącego budynku gospodarczego łączącego się z bryłą teatru.

Zakończenie budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest na 31 grudnia 2020 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus