Sala koncertowa w Cichym Kąciku? Miasto wraca do dawnego pomysłu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Przy ul. Piastowskiej 20 ma powstać miejska sala koncertowa. Obiekt ma się stać siedzibą Capelli Cracoviensis, Sinfonietty Cracovii i baletu Cracovia Danza.

W środę na antenie Radia Kraków prezydent Jacek Majchrowski poinformował, że Kraków zamierza wrócić do pomysłu sprzed kilku lat i wybudować miejską salę koncertową na terenie Cichego Kącika.

Zamiast Centrum Muzyki

W ubiegłym tygodniu miasto wycofało się z budowy Centrum Muzyki na Grzegórzkach, realizowanej wspólnie z województwem. Kompleks w rejonie ul. Skrzatów miał być siedzibą Filharmonii Krakowskiej i miejskich orkiestr. Chociaż urząd wycofał się z inwestycji, zapowiada, że planowany w tym miejscu park i tak powstanie.

Teraz miasto przedstawiło nowe plany. Jak zapowiada prezydent Majchrowski, sala koncertowa w Cichym Kąciku ma powstać do 2023 roku.

– Sala koncertowa powstanie na działkach w Cichym Kąciku, przy ul. Piastowskiej 20. Teren już wiele lat temu był planowany jako miejsce na budowę siedziby Capelli Cracoviensis. Obiekt powstanie na działkach miejskich, które kiedyś zostały przekazane Fundacji Capella Cracoviensis na rzecz budowy tej siedziby. W tym tygodniu miasto przejmie działki – mówi Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa.

Od nowa

Projekt budynku ma być konsultowany ze środowiskiem muzycznym, m.in. miejskimi orkiestrami.

– Chociaż pomysł nie jest nowy, cały proces inwestycyjny przeprowadzimy od nowa, ponieważ zmienił się plan zagospodarowania przestrzennego. Obiekt będzie skrojony na nasze potrzeby. Wracamy do tego pomysłu, ponieważ wciąż nie rozwiązał się problem braku siedziby m.in. miejskich orkiestr – tłumaczy Chylaszek.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Krowodrza? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/krowodrza
comments powered by Disqus