Widowisko na Wiśle i parada. Już w czerwcu smoki opanują Kraków

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nadchodzi 21. Wielka Parada Smoków. W tym roku smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich opanują Kraków dwukrotnie – 4 i 5 czerwca. Oprócz Wielkiego Widowiska Plenerowego na Wiśle obędzie się również Parada Smoków.

– Nasza Wielka Parada Smoków jest w tej chwili jednym z największych cyklicznych przedsięwzięć tego typu w Europie, tego typu widowiskiem plenerowym. To jest wielka satysfakcja. (…) Parada cieszy się dużą sympatią w całej Polsce i znakomicie wpisuje się w całą kampanię związaną z tym zasmoczeniem Polski i Krakowa. My szczęśliwie wracamy do tradycyjnej formuły, polegającej na tym, że święto składa się z dwóch dużych imprez – mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.

Smocze widowisko na Wiśle

4 czerwca o godz. 22:00 rozpocznie się Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle. Na mieszkańców Krakowa oraz turystów czekają zdumiewające efekty pirotechniczne, gigantyczne kurtyny wodne, fantastyczna oprawa świetlna i laserowa, a to wszystko przy dźwiękach intrygującej muzyki.

Jednak główną rolę odgrywają smoki – latające stwory animowane z barek i statków przez aktorów Teatru Groteska. Napełniane helem wielkogabarytowe figury smoków liczą nawet do 25 m długości i 15 m wysokości.

Ruszyła już sprzedaż biletów do loży na Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle. Więcej informacji tutaj.

Parada Smoków

W niedzielę zaś odbędzie się niezwykle barwna Parada Smoków, która zazwyczaj gromadzi około 3000 uczestników. Do przygotowania latających stworów zostały zaproszone przedszkola, szkoły, domy kultury czy osoby prywatne. Uczestnicy przejdą ulicami Krakowa prezentując wykonane projekty, które nawiązują do hasła „Smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich”.

– Zapraszam wszystkich krakowian i nie tylko krakowian do udziału w paradzie, tym bardziej że będziemy gościć krewniaka Smoka Wawelskiego, czyli naszego jubilata, który stoi u podnóża Smoczej Jamy – zachęca Adolf Weltschek.

Widowisko na Wiśle i dzienna parada to niejedyne atrakcje, które czekają na krakowian i turystów. 4 i 5 czerwca odbędzie się także Smoczy Piknik Rodzinny.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.