Wiosenny Kiermash. Targi mody i designu zawitają do Starej Zajezdni

Kiermash. Targi mody niezależnej i designu fot. Michał Ziębowicz/mat. prasowe Kiermashu

Wielkimi krokami zbliża się wiosenna odsłona Kiermashu. Tym razem targi mody niezależnej i designu zawitają do kultowej Starej Zajezdni, a projektanci będą czekać na krakowian oraz gości 1 i 2 kwietnia.

– Jeśli jeszcze nie wiecie kim jesteśmy, śpieszymy z wyjaśnieniem. Kiermash to targi niezależnej mody i designu, na których znajdziecie produkty wykonane w etycznym i odpowiedzialnym duchu lesswaste. Promujemy zrównoważone i odpowiedzialne podejście do zakupów oraz szeroko pojętej mody – wyjaśniają organizatorzy Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan.

Wiosna na Kazimierzu

Podczas Kiermashu odwiedzający będą mogli zaopatrzyć się we wszystko, co potrzebne do odświeżenia garderoby, wnętrza i kosmetyczki po zimowych mrozach. Wystawcy pokażą produkty stworzone z myślą o wielbicielach trendów i każdego, kto stawia na najwyższą jakość tkanin i wykonania.

– Znajdziecie u nas polskie marki tworzące z poszanowaniem dla planety. Każdy z wystawców projektuje z ogromną pasją i wyczuciem wypracowując tym samym swój niepowtarzalny charakter. Nie możemy się już doczekać wiosny i spotkania z Wami! – zapewniają Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan.

Na stoiskach pojawią się nie tylko ubrania, ale także biżuteria, okulary, plecaki, oryginalne akcesoria, kosmetyki naturalne, niepowtarzalne dodatki do domu oraz coś dla najmłodszych. Oprócz dobrze znanych marek będzie można spotkać sporo nowości. Nie zabraknie też dobrego jedzenia i przede wszystkim wyjątkowej atmosfery.

Moda w Starej Zajezdni

Kwietniowa edycja Kiermashu jest szczególna ze względu na przestrzeń, w której się odbędzie. Budynek Starej Zajezdni tramwajowej przy ul. Wawrzyńca 12 to wyjątkowy obiekt na krakowskiej mapie zabytków. Cała hala to przykład rzadko zachowanej w mieście architektury drewnianej szkieletowej z wypełnieniem ceglanym, na froncie której znajduje się charakterystyczny zegar w stylu secesyjnym.

Hala Główna Starej Zajezdni wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO jako pomnik historii.

Organizatorzy zapraszają 1 i 2 kwietnia (sobota i niedziela) w godz. 11:00 – 18:00. Wstęp wolny.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.