Wodociągi zapłaciły ponad 37 tys. zł za transmisję mszy

W trakcie wydarzenia prezydent Krakowa przekazał sztandar MPWIK fot. YouTube

Ponad 37 tysięcy złotych kosztowała transmisja mszy na Facebooku z okazji 120 rocznicy powstania krakowskich wodociągów – ujawnił portal Krowoderska.pl.

15 lutego w kościele na krakowskim Salwatorze odbywał się msza zamówiona przez pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W spotkaniu z okazji 120-lecia powstania wodociągów uczestniczył m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski czy prezes spółki Piotr Ziętara.

Do świątyni mogło wejść, z powodu obostrzeń epidemiologicznych, tylko kilkanaście osób. Dlatego MPWiK postanowiło zatrudnić firmę, która była odpowiedzialna za transmisję mszy. – Zwykle w takiej uroczystości licznie uczestniczą pracownicy i emeryci wodociągów, a także przedstawiciele lokalnej społeczności. W tym roku (…) msza połączona z uroczystym wręczeniem sztandaru odbyła się jako być może jedyne (…) wydarzenie związane z obchodami jubileuszu, w mocno zminimalizowanym składzie osobowym – czytamy w piśmie, którego fragmenty opublikował portal.

Transmisja mszy na YouTube kosztowała 37,5 tysiąca złotych. W tej kwocie znalazły się również wydatki na mikrofony, nagłośnienie kościoła, transmisję online oraz specjalistycznego sprzętu.

Dodatkowo wodociągi zapłaciły ponad 3,6 tysiąca złotych za oprawę muzyczną, w tym w wykonanie utworu … „Czułe h2o”.

comments powered by Disqus