Wojewoda: Deweloper nie będzie nam przeszkadzał w walce z koronawirusem. Dźwig do rozbiórki

Łukasz Kmita poinformował, że postawiony przez dewelopera żuraw uniemożliwił korzystanie z lądowiska przy szpitalu im. G. Narutowicza. Wojewoda nakazał wstrzymanie prac i rozbiórkę konstrukcji.

Wojewoda Kmita powiedział, że informacje o tym, że lądowania i starty śmigłowców LPR nie będą możliwe, uzyskał wczoraj około godziny 14. Wszystko przez postawienie dźwigu.

– W ciągu 30 minut zwołaliśmy posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego z przedstawicielami miasta i szpitala oraz Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowalnego. Na miejsce budowy została wysłana kontrola – stwierdził Łukasz Kmita.

– Deweloper, pomimo pisma LPR, świadomie postawił dźwig, który utrudnia starty i lądowania helikopterów. LPR wskazało na krytyczne zagrożenie, uniemożliwiające wykonywanie operacji lotniczych. Przez to operacje będą zawieszone na okres pracy dźwigu, czyli 11 miesięcy. Nie ma na to mojej zgody. Prywatni deweloperzy nie będą nam przeszkadzać w walce z koronawirusem – podkreślił wojewoda małopolski.

Łukasz Kmita poinformował, że zostało wydane postanowienie o wstrzymaniu budowy i nakazano rozbiórkę dźwigu. Pismo to zostało dziś o godzinie 9, według wojewody, skutecznie przekazane.

– Takie działania będziemy podejmować w każdym przypadku przeszkadzania w walce z epidemią – dodał Kmita. I powiedział jeszcze, że taki ruch był oczekiwany ze strony miasta.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus