Wojewoda zachęca, aby nosić maseczki w tramwajach i autobusach

– Zachęcam, jeśli jeździmy komunikacją miejską, tramwajem, autobusem, pociągiem, abyśmy korzystali z maseczek – powiedział we wtorek wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 Polityk był gościem porannego programu Radia Kraków. Stwierdził, że wzrosła liczba osób hospitalizowanych z powodu zakażenia wirusem Covid-19, ale utrzymuje się na stabilnym poziomie.

– W zeszłym tygodniu, dokładnie 27 lipca mieliśmy ponad 435 przypadków, a miesiąc wcześniej – 63. To pokazuje, że mamy do czynienia ze znacznym wzrostem – powiedział Łukasz Kmita.

Stwierdził, że w drugiej połowie sierpnia może dojść do kolejnego wzrostu zakażeń. – Oczywiście to są inne zakażenia niż miały miejsce rok czy dwa lata temu. Widać, że szczepionki działają, ale także jest inny typ koronawirusa. Dlatego każdy z nas, niezależnie, czy jest emerytem, pracownikiem, powinien uważać i wdrożyć pewne procedury bezpieczeństwa dotyczące dezynfekcji rąk – podkreślił.

– Zachęcam, jeśli jeździmy komunikacją miejską, tramwajem, autobusem, pociągiem, abyśmy korzystali z maseczek. Myślę, że szczególnie w tych najbliższych 3-4 tygodniach złote zasady, jak dezynfekcja, dystans i maseczki muszą nam towarzyszyć – powiedział Łukasz Kmita.