Wojewódzka konserwator zabytków Monika Bogdanowska odwołana ze stanowiska

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Urząd wojewódzki potwierdził informacje, które nieoficjalnie krążyły od kilku dni. Monika Bogdanowska została odwołana ze stanowiska Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Informację o tym, że dotychczasowa konserwator ma stracić stanowisko, przekazał 31 sierpnia RMF. Początkowo urząd wojewódzki odmówił komentowania sprawy, a ministerstwo kultury zdementowało, jakoby wniosek o odwołaniu był już na biurku ministra.

Okazało się jednak, że źródła dziennikarzy RMF były sprawdzone. W czwartek wszelkie wątpliwości uciął komunikat wojewody. – Z dniem 9 września 2021 roku ze stanowiska Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków została odwołana Monika Bogdanowska. Z wnioskiem o odwołanie wystąpił wojewoda małopolski Łukasz Kmita w dniu 30 sierpnia. Główny Konserwator Zabytków wyraził zgodę̨ na odwołanie – czytamy w wiadomości przesłanej do mediów.

Obowiązki Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków będzie pełnić́ Dominika Długosz, dotychczasowa zastępczyni Moniki Bogdanowskiej.

comments powered by Disqus