Z ulicy Złocieniowej zniknęły bariery. Jest nowy wyjazd z osiedla

fot. PKP PLK

W piątek po południu nastąpił moment, na który kierowcy ze Złocienia czekali od bardzo dawna. Udrożniony został przejazd ulicą Złocieniową od nowego przystanku kolejowego w stronę Bieżanowa.

W ramach kolejowej inwestycji PKP PLK zbudowały nowy fragment drogi pod torami, z chodnikami i jezdnią w dwóch kierunkach. Ponieważ jednak drogi dojazdowe do tego miejsca są wąskie, do tej pory mogli się tam poruszać tylko piesi i rowerzyści. Na jezdni ustawiono barierę uniemożliwiającą przejazd samochodem.

Już w połowie lutego kolejarze zapowiadali, że w ciągu najbliższych dni bariera zniknie i przejazd dla samochodów zostanie udrożniony. Pojawiło się oznakowanie, które wyraźnie wskazało, jak będzie wyglądać organizacja ruchu.

Trwało dłużej

Zmiany weszły jednak w życie dopiero dzisiaj. – Okazało się, że trzeba jeszcze wykonać dodatkowe elementy z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Potrzebne były m.in. dodatkowe bariery i prace przy nawierzchni drogi. Trzeba też było podpisać porozumienie, że miasto przejmuje utrzymanie tej infrastruktury. To wszystko zostało wykonane i teraz możliwe już było otwarcie drogi – tłumaczy Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Jeden kierunek

Ulica w rejonie przystanku jest jednokierunkowa, od strony osiedla Złocień w stronę Bieżanowa, z dopuszczonym kontraruchem rowerowym. Natomiast od strony ul. Sucharskiego można samochodem dojechać tylko do pobliskich posesji. Znaki informują też o strefie zamieszkania – która oznacza ograniczenie prędkości do 20 km/h, pierwszeństwo pieszych na drodze i możliwość parkowania tylko w wyznaczonych miejscach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus