Zmiany na drodze do zoo. Pojawi się nowe rondo

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Urzędnicy odpowiedzialni za organizację ruchu w mieście przymierzają się do kolejnej zmiany na trasie prowadzącej do zoo i Lasu Wolskiego. Oprócz ustawionego wcześniej znaku informującego o zajętym parkingu pojawi się również nowe rondo.

O tym, jak wyglądał dojazd do zoo i Lasu Wolskiego w pogodne weekendy, pisaliśmy wielokrotnie. Korki sięgały czasem aż do ulicy Królowej Jadwigi. Kierowcy czekający na możliwość wjazdu na parking blokowali przejazd przez ulicę Leśną i 28 Lipca 1943. W dniach o największym natężeniu ruchu autobusy linii 134 bywały konwojowane przez radiowozy straży miejskiej na sygnałach. To problem nie tylko dla osób wybierających się do Lasu Wolskiego, ale też dla mieszkańców okolicy, którzy nie byli w stanie sprawnie dojechać do swoich domów.

Ledowy znak

O projekcie nowej organizacji ruchu na tym odcinku mówił podczas środowej sesji rady miasta dyrektor Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu Łukasz Gryga.

Pierwszą zmianą było ustawienie aktywnego znaku drogowego przy wlocie w ulicę Leśną, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Jeleniową. Znak jest zintegrowany z systemem parkingowym. W momencie, gdy parking się zapełnia, na tablicy pojawia się znak zakazu ruchu. Wyłącza się dopiero wówczas, gdy miejsca się zwolnią i nie ma ryzyka zablokowania ulicy.

Zakaz nie obowiązuje autobusów komunikacji miejskiej, rowerzystów, służb miejskich, zaopatrzenia zoo, posiadaczy zezwoleń, taksówkarzy oraz mieszkańców ulic Leśnej, Kukułczej i al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa.Namalują rondo

Drugą zmianą będzie utworzenie ronda u zbiegu ulic Leśnej i Starowolskiej. Na środku skrzyżowania pojawi się wymalowany obszar o średnicy metra, zostaną też namalowane linie wyznaczające pasy ruchu i zatokę autobusową.

Nowe zasady mają wejść w życie w najbliższych dniach. Malowanie oznakowania jest zaplanowane na przyszły tydzień.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus