6-kilometrowy korek: koparka blokuje pas przed rondem Matecznego

Jeden pas ruchu tuż przy rondzie Matecznego jest zajęty przez koparkę. To powoduje półgodzinne opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

Jak informuje Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa, korek na Kamieńskiego i Wielickiej jest potęgowany przez stojącą koparkę tuż przed rondem Matecznego.

– Koparka miała służyć budowie przyłącza do powstającego tam biurowca. Inwestor miał zgodę na pracę tylko do 4 rano. Podjęliśmy już działania, by natychmiast odblokowali pas – mówi Pyclik.

Na natychmiastowe działania urzędnicy potrzebowali trzech godzin. – Próbujemy skontaktować się z ekipą, aby udrożniła pas ruchu. Możemy również naliczyć kary umowne – dodaje.

Kary za zablokowanie jednej z głównych ulic ograniczą się jednak maksymalnie do kilkuset złotych.

AKTUALIZACJA: Jak podaje MPK, opóźnienia autobusów wynoszą ok. 45 minut.

AKTUALIZACJA: W miejscu wykopu została już ułożona nawierzchnia. W niedługim czasie ruch powinien zostać wznowiony. Sytuacji pilnuje inspektor ZDMK.
AKTUALIZACJA: Według informacji podawanych przez ZDMK, ruch można byłoby już udrożnić, ale ruch blokuje tym razem... laweta z oznakowaniem. Dopóki w tym miejscu nie pojawi się ponownie wykonawca prac i nie usunie sprzętu, jeden pas pozostaje zablokowany.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie Bieżanów-Prokocim Podgórze
comments powered by Disqus