9 miesięcy na modernizację odcinka ul. Królowej Jadwigi

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niedlugo zacznie się przebudowa ul. Królowej Jadwigi. Prace potrwają dziewięć miesięcy i pochłoną ok. 9,7 mln złotych.

W drugiej połowie tego miesiąca ruszy modernizacji fragmentu ulicy od ul. Robla do Tondosa (ok. 800 metrów). – Dodatkowo rozbudowane zostaną fragmenty ul. Lajkonika i Korzeniowskiego oraz przebudowana zostanie ul. Borowego – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

– W pierwszej kolejności realizowane będą prace związane z wymianą lub budową infrastruktury podziemnej, później układane będą chodniki, a na końcu pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa – czytamy w komunikacie.

Prace będę podzielone na etapy, które są związane ze zmianą organizacji ruchu. W pierwszym zamknięty zostanie fragment ul. Korzeniowskiego i Borowego, gdzie będą prowadzone prace związane z sieciami kanalizacyjnymi i elektryczną.

Drugi etap to wyłączenie ruchu na odcinku ok. 30 metrów na ul. Królowej Jadwigi. Zostanie tam wprowadzony ruch wahadłowy. Trzeci etap do zasadnicze prace na drodze, które będą się łączyć z zamknięciem dłuższych, bo 150-metrowych fragmentów.

W czasie robót zachowany zostanie przejazd mieszkańców do posesji oraz komunikacji miejskiej. Dla pozostałych pojazdów zostaną wyznaczone drogi objazdowe.

Koszt inwestycji 7,7 mln zł w zakresie drogowym oraz ponad 2 mln zł w zakresie robót na sieci wodociągowej. Prace potrwają dziewięć miesięcy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec