Cracovia idzie jak burza. Siedem zwycięstw z rzędu i sytuacja, której nie pamięta trener!

Hokeiści Comarch Cracovii są niepokonani od ponad miesiąca. We wtorek odnieśli siódmą z rzędu wygraną w lidze, dzięki której awansowali na trzecie miejsce w tabeli, a pokonana Re-Plast Unia Oświęcim straciła pozycję lidera.

Dwukrotnie Ciarko STS Sanok, a także GKS Tychy, GKS Katowice, Energ Toruń, Zagłębie Sosnowiec i Re-Plast Unia Oświęcim – to zespoły, które między 22 grudnia a 25 stycznia musiały uznać wyższość Pasów ekstralidze hokeja. We wtorek zespół Rudolfa Rohaczka podjął oświęcimian w zaległym spotkaniu 34. kolejki, które zostało przełożone z powodu zachorowań na koronawirusa w zespole rywali.

– Dobry mecz z naszej strony do 50 minuty, w pierwszej i drugiej tercji wyszliśmy na wysokie prowadzenie. Czasem taki wynik nas dekoncentruje – mówi szkoleniowiec krakowian.

W 53. minucie gospodarze strzelili gola na 5:0, a mecz skończył się rezultatem 5:3. Dwa z trzech trafień Unia zdobyła grając w przewadze.

– Mówiliśmy, że gramy do końca, nie odpuszczamy, ale skomplikowaliśmy sobie końcówkę meczu – powiedział Sebastian Brynkus.

Rohaczek: Nie pamiętam takiej sytuacji

Trzy gole dla krakowian strzelił Dmitrij Ismagiłow, który jest w bardzo dobrej dyspozycji. Rosyjski napastnik zaliczył hat-tricka w drugim spotkaniu z rzędu.

– Nie pamiętam takiej sytuacji z przeszłości. Cieszę się, że pomaga nam wygrywać – podkreśla Rohaczek.

Zwycięstwo dało Cracovii awans na trzecie miejsce (64 punkty) i zepchnęło Unię (66) na drugie miejsce. Nowym liderem został GKS Katowice (68), który na wyjeździe ograł Zagłębie Sosnowiec.

W piątek Comarch Cracovia zagra w Nowym Targu z ostatnim w ligowej stawce Podhalem.

Przerwa w czasie fazy play-off

Sezon zasadniczy zakończy się 20 lutego (Pasy ostatni mecz w tej części sezonu rozegrają dwa dni wcześniej). Faza play-off rozpocznie się od ćwierćfinałów. Pierwsze spotkania odbędą się 23 lutego, a półfinalistów poznamy najpóźniej 15 marca.

Między 1 a 9 marca nastąpi przerwa w rozgrywkach. To niespotykana wcześniej sytuacja w play-off, spowodowana startem Comarch Cracovii w Danii w turnieju finałowym o Puchar Kontynentalny.

Początkowo Pasy, które rywalizować będą z Aalborg Pirates (Dania), Saryarka Karaganda (Kazachstan) oraz HK Homel (Białoruś), miały wystąpić w turnieju finałowym w styczniu. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie ze względu na sytuację pandemiczną przełożyła turniej na 4-6 marca.

„Spotkania półfinałowe play-off rozpoczną się 18 marca, a najpóźniej zakończą się 31 marca. Mecze finałowe rozpoczną się 3 kwietnia, a najpóźniej zakończą się 15 kwietnia” – poinformował Polski Związek Hokeja na Lodzie.