Czy food trucki wygrają z salą koncertową?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W Cichym Kąciku, przy Piastowskiej 20 miasto planuje wybudować siedzibę Capelli Cracoviensis, Sinfonietty Cracovii i Cracovii Danzy.

Miasto wycofało się z realizacji budowy Centrum Muzyki na Grzegórzkach. Inwestycja miała być realizowana wspólnie z województwem. Chociaż plan budowy upadł, to magistrat deklaruje, że na 5-hektarowym obszarze utworzy 5-hektarowy park dla mieszkańców.

W ubiegłym tygodniu prezydent Jacek Majchrowski ogłosił, że miasto wraca do dawnego pomysłu i nowoczesną salę koncertową wybuduje w Cichym Kąciku. Miejskie „centrum muzyki” ma powstać do 2023 roku.

Razem czy osobno?

Prezydent Jacek Majchrowski podkreśla, że powodem wycofania się miasta z budowy obiektu w rejonie ul. Skrzatów są kwestie związane z przetargiem na projekt budowlany. Ten został unieważniony, a sprawa trafiła do prokuratury.

– I znowu byliśmy w punkcie „zero”. Dlatego zastanawialiśmy się, czy nadal startować w duecie z województwem i organizować nowy konkurs, co potrwa kilka lat czy wrócić do dawnej koncepcji – budowy sali w Cichym Kąciku, na terenach działek należących do Fundacji Capella Cracoviensis. Działki zostały nam przekazane, dlatego będziemy budować takie centrum osobno. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby województwo wybudowało na Grzegórzkach nową siedzibę Filharmonii Krakowskiej, jak miało w planach. Ale już bez partycypacji finansowej Krakowa – mówił w czwartkowym wywiadzie prezydent Jacek Majchrowski.

Województwo: nie ma decyzji

Zaskoczenia decyzją miasta nie kryły władze województwa małopolskiego. W oficjalnym komunikacie województwo napisało, że „nie podjęło żadnej decyzji, która pozwoliłaby stwierdzić, że wycofuje się z inwestycji”.

– Zarząd nie podjął jeszcze decyzji, czy inwestycja będzie kontynuowana. Sprawa będzie ponownie omawiana przez zarząd po przesłaniu przez miasto oficjalnych dokumentów o zerwaniu porozumienia – mówił w minionym tygodniu Michał Drewnicki, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

Food trucki w parku?

Prezydent odniósł się również do działającego w rejonie Piastowskiej lubianego i cieszącego się dużą popularnością wśród mieszkańców „Bezogródka”. Co stanie się z food truckami?

– Obok sali koncertowej będzie dużo miejsca na park, więc food trucki będą mogły działać w tym miejscu – odpowiada Majchrowski.

Na razie miasto nie zna kosztów powstania sali koncertowej. Obiekt powstanie na działkach gminnych, które kiedyś zostały przekazane fundacji Capella Cracoviensis na rzecz budowy jej siedziby. W tym tygodniu miasto przejmuje z powrotem.

 

comments powered by Disqus