Jak ma wyglądać Trasa Balicka? Autor koncepcji wybrany

Trasa Balicka ma się łączyć z ul. Armii Krajowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do końca przyszłego roku miasto chce mieć koncepcję budowy Trasy Balickiej – nowej drogi, która ma połączyć ul. Armii Krajowej z autostradą A4. Właśnie wybrało firmę, która zajmie się przygotowaniem dokumentu.

W przetargu, za który odpowiadał Wydział Gospodarki Komunalnej UMK, wzięły udział trzy firmy. Przedsiębiorstwo Voessing Polska Sp. z o.o. zaproponowało najkorzystniejszą ofertę na kwotę, niecałe 2,5 mln zł. Urzędnicy zapowiadają, że umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym roku.

Trasa Balicka, czyli ul. gen. Marii Wittek, połączy III obwodnicę, czyli ul. Armii Krajowej i planowaną Trasę Zwierzyniecką, z autostradą A4. Droga zapewni m.in. nową możliwość dojazdu do lotniska.

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK
Wydział Gospodarki Komunalnej UMK

2*2

Ulica będzie miała około 6 kilometrów długości. Ruch będzie odbywał się na dwóch jezdniach z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Autorzy koncepcji, oprócz samej głównej drogi, muszą zaprojektować chodniki i ścieżki rowerowe, węzeł drogowy z autostradą, połączenie z ul. Armii Krajowej i dwa parkingi Park&Ride.

– Wybrany w przetargu wykonawca będzie musiał opracować co najmniej pięć wariantów Trasy Balickiej, a także opracować prognozy ruchu, rozpoznać warunki gruntowo-wodne, rozwiązać kolizje z infrastrukturą, a także sporządzić kosztorys inwestycji. Następnie zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne – czytamy w komunikacie miasta.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Bronowice? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/bronowice
comments powered by Disqus