Jest wykonawca szkoły na Złocieniu

fot. pixabay.com
Firma Erbud za niespełna 25 mln zł netto wybuduje szkołę podstawową na os. Złocień. Prace mają się zakończyć do sierpnia 2023 roku.
Szkoła szkoła ma powstać przy ul. Agatowej. Będzie się w niej mogło uczyć ok. 600 uczniów. W budynku znajdą się m.in. 24 sale lekcyjne i pracownie, sala gimnastyczna z zapleczem i salą treningową, świetlica, biblioteka, czytelnia, jadalnia i szatnie.

Agatowa w nowej wersji  

Przy okazji budowy szkoły miasto zamierza też przebudować spory fragment ulicy Agatowej. Największą zmianą będą chodniki: dzięki uzupełnieniu na brakujących odcinkach, mają powstać dwa spójne ciągi po obydwu stronach jezdni, od ul. Półłanki do ul. Domagały. Po stronie szkoły chodnik będzie miał trzy metry szerokości, a po przeciwnej – dwa metry.  Bezpośrednio przy wejściu do szkoły powstanie przejście dla pieszych z trzymetrową wyspą azylu na środku. Ok. 140 m dalej, a więc blisko skrzyżowania z bocznym odcinkiem ul. Agatowej, powstanie drugie przejście, już bez wyspy. Więcej o planach dotyczących przebudowy ulicy pisaliśmy TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus