Kawiarnia nad Zakrzówkiem pięć razy większa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

ZZM ponownie szuka firmy, która poprowadzi kawiarnię w nowym pawilonie na Zakrzówku. Tym razem jednak chce wydzierżawić znacznie większą powierzchnię.

Zarząd Zieleni Miejskiej do tej pory dwukrotnie rozpisywał przetarg na dzierżawę lokalu w pawilonie przy ul. Wyłom. W pierwszym przypadku zgłosiło się pięć firm, ale kiedy było już blisko podpisania umowy, kolejni potencjalni dzierżawcy rezygnowali. W sierpniu okazało się, że w drugim rozpisanym przetargu nie zgłosiła się żadna firma.

Nowy pomysł

Teraz urzędnicy rozpisali kolejne postępowanie, ale już w zupełnie innej wersji. Wcześniej dzierżawca miał mieć do dyspozycji 52,7 mkw powierzchni na parterze budynku, a oprócz tego 303,2 mkw na zewnątrz – z myślą o ustawieniu stolików, ale też urządzeń do sprzedaży kawy czy lodów.

Teraz powierzchnia jest zdecydowanie większa: na parterze kawiarnia ma zająć 75,1 mkw, a dodatkowo jeszcze 170 mkw na pierwszym piętrze. To łącznie prawie pięć razy więcej miejsca w budynku. Część zewnętrzna pozostaje bez zmian.

Widok będzie atutem?

Urzędnicy liczą najwyraźniej na to, że widok na zalew z piętra przeszklonego budynku będzie atutem, który zachęci firmy do złożenia ofert, a klientów – do korzystania z kawiarni. Sama większa powierzchnia wewnątrz budynku też ma duże znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, że lokal ma działać przez cały rok.

– Park Zakrzówek to wyjątkowe miejsce na mapie całego miasta. Często odwiedzane przez mieszkańców o każdej porze roku. Latem większość odwiedzających udaje się na kąpielisko, natomiast przez cały rok park wypełniają spacerowicze, biegacze czy rowerzyści. Z pierwszego piętra budynku rozciąga się panorama na pływające baseny otoczone bujną zielenią paku. Pyszna kawa z pięknym widokiem może być idealnym sposobem relaksu bądź odpoczynku po intensywnym dniu – zachęca ZZM na swojej stronie.

Czy tym razem znajdą się chętni? To okaże się już niedługo: wadium trzeba wpłacić do 15 grudnia, a na 19 grudnia wyznaczono licytację. Wygrać ma ten, kto zaoferuje najwyższą kwotę miesięcznego czynszu. Po dotychczasowych doświadczeniach, sukces będzie można ogłosić jednak dopiero wtedy, jeśli firma nie tylko się zgłosi, ale także podpisze umowę.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki