Komitet Konkursowy Kraków 2022 do likwidacji. Pracownicy do zwolnienia

W przeciągu trzech miesięcy ma dojść do likwidacji Komitetu Konkursowego Kraków 2022. – Rozpoczęliśmy proces likwidacji stowarzyszenia – mówi Magdalena Sroka, przewodnicząca organizacji. Jutro niektórzy pracownicy biura mają dostać wypowiedzenia.

W związku z negatywną decyzją mieszkańców, którzy podczas referendum stwierdzili, że nie chcą organizacji zimowych igrzysk w naszym mieście, urzędnicy przystąpili do likwidacji komitetu konkursowego. – Posiedzenie zarządu stowarzyszenia odbędzie się w przyszłą środę. Podczas zebrania zapadną kluczowe decyzje – mówiła podczas konferencji prasowej Magdalena Środka, wiceprezydent Krakowa.

Jednak zastępczyni Jacka Majchrowskiego poinformowała, że już jutro będą rozwiązane pierwsze umowy o pracę z osobami zatrudnionymi w komitecie. – Rozstaniemy się z pracownikami, którzy nie są potrzebni przy procedurze likwidacyjnej – dodaje Sroka.

Kiedy dojdzie do ostatecznego rozwiązania Komitetu Konkursowego Kraków 2022? – Zgodnie z prawem walne zgromadzenie podejmie uchwałę w tej sprawie – komentuje urzędniczka. Posiedzenie gremium ma odbyć się w przyszłym miesiącu. – Podczas spotkania zaprezentowane będą raporty zamknięcia, zarówno finansowe, jak i merytoryczne. Potem złożymy wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego o wykreślenie stowarzyszenia ze spisu – mówi Magdalena Sroka.

Sroka: Część pieniędzy wróci do budżetu miasta

Wiceprezydent Krakowa zaznacza, że około 2/3 środków, które przeznaczyło miasto w tym roku na działalność komitetu konkursowego, będzie zwróconych do kasy miasta. Do tej pory gmina przelała na konto stowarzyszenia w zeszłym roku pół miliona złotych. – W tym roku była to kwota 3,97 mln złotych. 1/3 środków została już wydana – informuje Magdalena Sroka.

Jacek Majchrowski wyjaśnia, że pieniądze były dobrze wydatkowane. – Była kontrola w Urzędzie Miasta Krakowa i audytorzy nie zgłosili żadnych zastrzeżeń – dodaje prezydent.