Koronawirus. Mecze ekstraklasy nie tylko bez kibiców

W niedzielę na meczu Cracovia - Jagiellonia zabraknie dziennikarzy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kluby występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej zdecydowały, że do odwołania nie będą wpuszczać na mecze także przedstawicieli mediów.

W związku z coraz większą liczbą potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odwołane zostały imprezy masowe. Spotkania najbliższej kolejki ekstraklasy odbędą się, ale bez udziału kibców. Ograniczona zostanie także aktywność mediów – na stadion nie zostaną wpuszczeni dziennikarze i fotoreporterzy.

Wszystkie kluby ustaliły, że na obiekt będą wpuszczani wyłącznie zespoły, sędziowie i najważniejsze osoby potrzebne do organizacji spotkań, w tym pracownicy firmy Live Park realizujące transmisje spotkań i oficjalnego nadawcy. Kluby mają zapewnić dziennikarzom materiały pomeczowe: zdjęcia, komentarze zawodników i trenerów.

W związku z zamknięciem stadionów dla widzów, Canal Plus zdecydował, że wszystkie mecze 27. kolejki ekstraklasy będą odkodowane. Oznacza to, że rozgrywki oglądać będą mogli wszyscy abonenci tego operatora, niezależnie od posiadanego pakietu.

Widzowie nie wejdą także na sobotnie spotkanie koszykarek Wisły z Widzewem. Klub zdecydował jednak, że akredytowani dziennikarze będą mieć wstęp na trybunę. Hutnik odwołał zaplanowaną na 20 marca galę z okazji 70-lecia istnienia klubu. Planowany nowy termin imprezy to 19 czerwca.

 

 

 

comments powered by Disqus