Naukowy spektakl w Małopolskim Centrum Nauki. Jest projekt wystawy stałej [WIZUALIZACJE]

fot. mat.prasowe Małopolskiego Centrum Nauki

Wiemy już, jak będzie wyglądała stała wystawa w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon.

Ściany dekorowane wyobrażeniami neuronów, helisy DNA, ludzkiej tkanki czy układu scalonego. Na środku każdej z pięciu siedziska w formie zjeżdżalni, łąki, planu miasta czy amfiteatru. Tak będzie wyglądała w przyszłości stała wystawa o człowieku w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon.

Obiekt ma powstać przy pasie startowym w Czyżynach, w sąsiedztwie Muzeum Lotnictwa Polskiego, w 2022 roku. W środku znajdzie się wspomniana wystawa, sześć laboratoriów i przestrzeń konferencyjna.

Żywa przestrzeń

Zwycięzcą w konkursie na projekt wystawy, ogłoszonym w marcu, zostało krakowskie biuro projektowe Koza Nostra.

– Chcieliśmy, aby dzięki dekoracjom przestrzenie ożyły i stały się częścią naukowego spektaklu – tłumaczy Natalia Horak, prezes Koza Nostra Studio i scenograf wystawy.

Oprócz tego w centrum nauki znajdziemy również białe wyoblone meble, przepierzenia w formie półkoli, okrągłe lampy i ekspozytory z przekazem naukowym.

– Zależało nam, aby w każdej sali znalazło się miejsce na strefę ciszy, a scenografia uwzględniała akustykę. Chcemy, aby komfort korzystania z przestrzeni wystawy stałej był jak najwyższy – mówi Piotr Szymański, dyrektor Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

– Zaprojektowaliśmy otwarte i przejrzyste wnętrza, z których będzie można swobodnie korzystać – dodaje Natalia Horak.

Projekt zakłada, że dekoracje na ścianach staną się częścią gry, a niektóre instalacje będzie można wykorzystać do projekcji świetlnych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus