Niemiecki kontrwywiad będzie miał swoje biuro w "Szkieletorze"?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Odpowiedź brzmi: tak, ale tylko przez kilka dni. Centrum biznesowe Unity Centre przy rondzie Mogilskim posłużyło jako sceneria do niemieckiej produkcji filmowej.

W ubiegły weekend na placu głównym Unity Centre pojawiła się brama, a drzwi wejściowe do wieży zostały udekorowane emblematami instytucji Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (niem. Bundesamt für Verfassungsschutz), czyli niemieckiej służby kontrwywiadu cywilnego.

– Brama jest tymczasowa. To atrapa, dekoracja, która służy jako scenografia do serialu realizowanego na terenie obiektu – wyjaśnia Jakub Wazowicz, przedstawiciel Unity Centre.

Z informacji, które udało nam się pozyskać, wynika, że niemiecki serial powstaje w Krakowie od miesiąca. Zdjęcia mają być kontynuowane do końca listopada, a już prawdopodobnie na wiosnę produkcja trafi na antenę jednej z niemieckich stacji telewizyjnych. Niewykluczone również, że serial pojawi się w przyszłym roku na platformie Netflix. Serial jest ekranizacją bestsellerowej powieści w Niemczech.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki