Nierówna nawierzchnia na kładce rowerowej. ZDMK interweniuje u wykonawcy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Urzędnicy sprawdzili nawierzchnię na nowej kładce rowerowej wzdłuż ul. Kamieńskiego. Na ok. 30-metrowym odcinku stwierdzili zbyt duże nierówności i zwrócili się do wykonawcy o wyjaśnienia.

Kładka została oddana do użytku 27 lipca. To jedna z najważniejszych inwestycji rowerowych w mieście od lat. Od razu pojawiły się jednak głosy, że nowy obiekt nie spełnia wszystkich oczekiwań – jej nawierzchnia jest nierówna, co jest odczuwalne zwłaszcza przy większych prędkościach.

Urzędnicy uspokajali wówczas, że nawierzchnia nie została jeszcze odebrana od wykonawcy i zlecili wykonanie dodatkowych pomiarów równości nawierzchni.

Jest nierówno

Teraz już wiadomo, że przynajmniej częściowo Zarząd Dróg Miasta Krakowa uznał zarzuty za zasadne. Jak tłumaczy rzecznik prasowy jednostki Michał Pyclik, pomiary wykazały, że na ok. 30-metrowym fragmencie są miejsca, w których normy dotyczące nierówności są przekroczone. Chodzi o część kładki przebiegającej nad torami kolejowymi.

– Wystąpiliśmy do wykonawcy o wyjaśnienia. Czekamy na jego stanowisko w tej sprawie. Albo udowodni nam, że nawierzchnia spełnia normę, albo będzie musiał dokonać poprawek – mówi Pyclik.

Przedstawiciel zarządu tłumaczy, że jeśli efekt nie będzie satysfakcjonujący, zarząd nie odbierze inwestycji, a firma nie otrzyma zapłaty za wykonanie prac. – Temat nierówności pojawił się zanim jeszcze rozpoczęliśmy procedurę odebrania nawierzchni – stwierdza Pyclik.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie Podgórze
comments powered by Disqus