Nowa droga połączy się z al. 29 Listopada

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Projektanci przedstawili pierwsze efekty prac nad nowym połączeniem ul. Felińskiego i al. 29 Listopada.

Umowa z projektantem została podpisana niedawno – po tym, jak na początku września udało się zwiększyć budżet na przygotowanie dokumentacji i wybrać zwycięską firmę w przetargu.

Przechodzi przez audyt

Teraz na stronie Zarządu Transportu Publicznego – w ramach procedury tzw. audytu rowerowego – można już zobaczyć, jak ma wyglądać zapowiadane rozwiązanie. Nowa droga z jednej strony ma się łączyć z ul. Felińskiego (która na krótkim odcinku przy tym połączeniu ma zyskać nową nawierzchnię), a z drugiej – z układem drogowym wybudowanym w ramach przebudowy al. 29 Listopada.

Według propozycji projektantów, jezdnia w najwęższym miejscu ma mieć 6,5 m szerokości, ale na większości odcinków ta szerokość jest znacznie większa. Autorzy tłumaczą to łukami, planowanym skierowaniem tam autobusów i koniecznością nawiązania do układu drogowego al. 29 Listopada.

Chodniki z dwóch stron

Po obydwu stronach nowej drogi mają powstać chodniki o szerokości 2,5 m. Przewidziane są dwa przejścia dla pieszych – jedno, z azylem, mniej więcej na wysokości kościoła oraz drugie – już przy skrzyżowaniu z ul. Felińskiego (tuż przy obecnej wiacie śmietnikowej, która planowana jest do rozbiórki). Droga dojazdowa do kościoła również ma mieć chodnik, tym razem o szerokości 2 m.

Układ drogowy na osiedlu zostanie nieco zmodyfikowany: jedna z dotychczasowych dróg zostanie zaślepiona, właśnie ze względu na to, że równolegle do niej będzie przebiegać nowe połączenie. Kierowcy będą tam dojeżdżać od strony nowej drogi.

Decyzja w przyszłym roku

W projekcie budżetu na tę inwestycję zostało zapisanych 230 tys. zł na przygotowanie dokumentacji. Zarząd dróg chciałby mieć w przyszłym roku ostateczną decyzję ZRID.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały