Od 7 listopada korekta rozkładu jazdy pociągów. W Krakowie sporo zmian

fot. PKP PLK

W niedzielę 7 listopada zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Mieszkańcy Krakowa wyruszą w podroż z nowych przystanków – Kraków Swoszowice i Kraków Złocień. Powrócą pociągi na trasie Kraków Bonarka – Bielsko-Biała.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i przewoźnicy wspólnie opracowali ofertę połączeń dla podróżnych, która będzie obowiązywała od 7 listopada do 11 grudnia. Zmiana rozkładu umożliwia codzienne kursowanie kilku tysięcy pociągów pasażerskich i towarowych oraz prowadzenie inwestycji na torach.

Dwie duże zmiany dla pasażerów z Krakowa to otwarcie gruntownie przebudowanego przystanku Kraków Swoszowice i jednego z peronów przystanku Kraków Złocień.

Oprócz tego, na trasie Kraków Bonarka – Bielsko-Biała powrócą bezpośrednie połączenia kolejowe. Wcześniej ze względu na szeroki zakres robót obowiązywała tam zastępcza komunikacja autobusowa.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Również przewoźnicy publikują rozkład jazy na stronach internetowych. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus