Przyspieszenie w remoncie ulicy o 16 miesięcy [ZDJĘCIA]

Ulica Przewóz (przed i po remoncie) fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Oddanie wyremontowanej ulicy Przewóz nastąpi 16 miesięcy wcześniej niż pierwotnie planowano. Urzędnikom udało się znaleźć środki w budżecie miasta na niezbędną modernizację.

– Mieszkańcy zabiegali o inwestycję od lat i uważam, że to jest duży sukces lokalnej społeczności i wspólnot mieszkaniowych. Chodzi o to, że konsekwentnie zgłaszali potrzebę remontu radnym miasta i dzielnicy. Bardzo dobrze, że udało się zrealizować ten remont – mówi Jacek Bednarz, przewodniczący Rady Dzielnicy XIII Podgórze o nowo wyremontowanej ulicy Przewóz.

Za 1,2 miliona złotych w ramach prac, robotnicy przebudowali 430-metrowy odcinek ulicy Przewóz - od skrzyżowania z ul. Rzebika do wysokości budynku o numerze 40a. – W ramach przebudowy drogę poszerzono do 6 m, wybudowano obustronne chodniki oraz powstała zatoka parkingowa – wylicza Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

W przyszłym tygodniu koniec prac

Przedstawiciel miejskiej jednostki zapewnia, że wszystkie prace powinny zakończyć się w przeciągu siedmiu dni. Na środę oraz czwartek wykonawca zadania przewidział położenie ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu.

Przypomnijmy, że ulica Przewóz od kilku lat wymagała niezbędnej modernizacji. Przez brak odwodnienia, po każdym większym deszczu, ulicą płynęła woda. – W dodatku przez ostatnie lata w sąsiedztwie powstały duże osiedla mieszkaniowe i tylko przebudowa tej drogi mogła zapewnić sprawną i bezpieczną komunikację – mówi dyrektor Marcin Korusiewicz, dyrektor ZIKiT.