Remont drogi na os. Przewóz. Muszą zdążyć przed ŚDM

Roboty drogowe fot. Marek Marszałek

Miasto rozpisało przetarg na przebudowę ulicy Wrobela. To jedna z dróg, którą można dojechać do terenów w Brzegach, gdzie mają się odbyć Światowe Dni Młodzieży. – Terminy są napięte – przyznają urzędnicy.

O remont tej ulicy (podobnie zresztą jak sąsiednich ulic Rączna i Łutnia) mieszkańcy apelują od dawna. Narzekają głównie na brak chodników, przez co po każdym deszczu muszą chodzić po błocie i kałużach.

Przebudowa obejmie ponad 450-metrowy odcinek od ul. Śliwiaka do ul. Rącznej. – MPWiK przygotuje kanalizację sanitarną, a potem ZIKiT zajmie się kanalizacją opadową, oświetleniem i układem drogowym – mówi Anna Dominiak z biura prasowego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Na trzy zmiany

Zgodnie z dokumentami przetargowymi prace muszą być wykonane do 30 czerwca. – Terminy są bardzo napięte, bo chcemy zdążyć na Światowe Dni Młodzieży – przyznaje Dominiak. ZIKiT będzie oczekiwał od wykonawcy pracy na trzy zmiany oraz w dni wolne od pracy.

Remont obejmie poszerzenie jezdni, budowę obustronnych chodników i kanalizacji oraz wszystkie potrzebne prace przy instalacjach podziemnych. Dalsze etapy przebudowy ulicy Wrobela też są już zaplanowane i mają zapewnione finansowanie do 2018 roku.

W sprawie ulicy Łutnia, która prowadzi w stronę Brzegów, ZIKiT nie udziela na razie szczegółowych informacji. Prawdopodobnie zostaną tam przed ŚDM przeprowadzone doraźne naprawy, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze